Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 16:17
Новини | Політика

ГПУ обіцяє покарати винних у розгоні Майдану 30 листопада


Розгін Майдану в Києві, 30 листопада 2013 року
Генеральна прокуратура України заявляє, що не намагається звільнити від кримінальної відповідальності осіб, причетних до розгону мирних демонстрантів на Майдані у Києві 30 листопада минулого року.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, головне слідче управління Генпрокуратури розслідує кримінальне провадження, за яким повідомила екс-голові КМДА Олександру Попову, екс-начальнику управління громадської безпеки МВС у Києві Олександру Маріненку, екс-начальнику головного управління МВС у Києві Володимиру Коряку й екс-заступнику начальника – керівнику міліції громадської безпеки ГУ МВС у Києві Петру Федчуку оголосили про підозру в причетності до розгону Євромайдану 30 листопада.

Наразі це кримінальне провадження приєднали до матеріалів іншого провадження за підозрою екс-президента Віктора Януковича та інших осіб за фактами масових вбивств, повідомили в ГПУ.

Як повідомив начальник управління Генеральної прокуратури В’ячеслав Перч, у судовому порядку триває розгляд клопотань, які направляло колишнє керівництво Генпрокуратури України 31 січня щодо звільнення екс-чиновників Попова, Сівковича, Коряка, Федчука, Маріненко від кримінальної відповідальності.

Печерський районний суд Києва 16 лютого підтримав позицію прокуратури і звільнив цих осіб від кримінальної відповідальності. Однак адвокат потерпілого не погодився з рішенням суду і подав апеляцію. 14 березня Апеляційний суд Києва скасував це рішення і направив справу на новий розгляд до Печерського райсуду, додали в ГПУ.

Наразі триває розгляд апеляції. Заплановане проведення четвертого засідання з цього питання в Печерському райсуді.

За словами Перча, офіційна позиція Генпрокуратури така: всі винні особи, причетні до розгону мирних демонстрантів, обов’язково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, про це свідчить розслідування відповідного кримінального провадження.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Генпрокуратура подала клопотання до суду про звільнення колишніх чиновників від відповідальності за розгін Майдану 30 листопада минулого року.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG