Доступність посилання

ТОП новини

Якщо Росія відмовиться від GPS США, то нашкодить собі – експерт


Люк Джонсон

Віце-прем’єр Росії Дмитро Рогозін заявив 13 травня, що робота 11 наземних станцій американської системи GPS в Росії може бути зупинена 1 червня. Однак, експерти вважають, що зашкодити це може самій же Росії.

Росія намагається дійти згоди зі США щодо встановлення російського еквівалента американської системи глобального позиціонування, GPS, під назвою ГЛОНАСС у Сполучених Шатах.

Віце-прем’єр Росії Дмитро Рогозін заявив про початок переговорів з американською стороною і пригрозив наслідками, якщо країни не домовляться.

«Враховуючи те, що за останні кілька місяців не було досягнуто ніякого прогресу в переговорах про взаємне розгортання інфраструктури ГЛОНАСС в США, у нас тепер є час до 31 травня, щоб вирішити цю проблему, а потім, 1 червня, ми зупинимо роботу (американських) GPS-станцій на території Росії», – сказав Рогозін.

ЦРУ і Пентагон ставляться до перспективи встановлення станцій ГЛОНАСС у Сполучених Штатах скептично, вважаючи, що вони потенційно можуть підвищити точність зброї зі супутниковим наведенням і допомогти Москві шпигувати за США, пише видання New York Times.

Рогозін дав Сполученим Штатам загалом чотири місяці, щоб вирішити цю ситуацію. І попередив про наслідки.

«Була сформована робоча група з Федерального космічного агентства, Російської академії наук і Міністерства закордонних справ. Ми почнемо переговори зі США і дамо їм тримісячний шанс, тобто до кінця цього літа. Ми сподіваємося знайти рішення, які допомогли б нам відновити цю співпрацю на основі рівності і пропорційності. Якщо ні, то робота цих місць буде припинена назавжди станом на 1 вересня», – повідомив Рогозін.

Але, за словами одного з творців GPS, зупинення роботи станцій не буде мати ніякого впливу на користувачів, окрім тих, що перебувають у Росії.

Бредфорд Паркінсон, почесний професор аеронавтики в Стенфордському університеті США розповів Радіо Свобода, що GPS – це пасивна система. За його словами, росіяни не можуть зробити нічого, щоб зупинити її роботу, тільки можуть перешкодити сигналу. Але це не буде мати ніякого прямого впливу на звичайних користувачів, оскільки супутники продовжують обертатися навколо Землі і вільно транслювати сигнал.

На думку Паркінсона, те, що Росія використовує GPS як «політичний важель», це «трагічно».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG