Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України вимагає від Росії відвести війська від кордону – заява


Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони відвести війська від кордону.

«Плани російської сторони викликають глибоке занепокоєння в Україні. Враховуючи сценарій «Авіадартс-2014», залучені до нього сили та засоби, а також бойове застосування сучасних озброєнь у безпосередній близькості до наших кордонів державою, яка вже здійснила акт агресії проти України та незаконну анексію частини нашої території, розцінюємо ці дії Росії як чергову силову провокацію та неприховану спробу посилення напруги на кордонах з Україною та в регіоні в цілому», – йдеться в заяві МЗС України, поширеній сьогодні.

«Низка інформагентств з посиланням на джерела у російському військовому відомстві повідомляють про те, що в ході навчань «відпрацьовуватиметься бойове застосування ракетного, бомбового та гарматного озброєнь по наземним цілям, а також подолання системи ППО умовного супротивника», – додали в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві України наголосили, що проведення навчань із такими специфічними завданнями в день президентських виборів «свідчить про продовження реалізації Росією сценарію подальшої дестабілізації ситуації, зокрема, в східних регіонах України, та грубого тиску проти українського народу».

«Категорично вимагаємо від Російської Федерації припинити практику провокування нестабільності, негайно відвести підрозділи російських збройних сил від українського кордону і виконати взяті зобов’язання згідно із женевськими домовленостями», – закликають у МЗС України.

За інформацією офіційного сайту Міністерства оборони Росії, у період із 21 до 25 травня 2014 року в районі міст Ліпецьк, Воронеж і Рязань проводитимуться вчення ВПС Росії «Авіадартс-2014».
XS
SM
MD
LG