Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 12:06

У Польщі стурбовані інформаційною війною Росії проти України


Варшава – Європейський cоюз повинен допомогти українцям та іншим народам пострадянських держав протистояти нечуваній пропагандистській кампанії, яку розгорнув Кремль. У цьому переконані польські політики та інтелектуали, які закликають Київ, а також інші європейські столиці до інформаційного контрнаступу. На думку польських експертів, назріла потреба створення загальноєвропейського російськомовного телебачення.

Голова польського ПЕН-клубу Адам Поморський переконаний, що інформаційна війна Росії проти України може мати драматичні наслідки. Він звертає увагу на те, що Кремль використовує потужні механізми для створення у Європі та світі образу українців як народу без власних культурних традицій.

Адам Поморський пояснює, в чому полягає небезпека такої пропаганди: «Це така констатація дуже грізного стереотипу та етнічних упереджень щодо України, що, на жаль, впливає на міжнародні відносини. Йдеться про стереотип, начебто Україна – це країна, яка не має власної культури і ніколи її не мала. За теперішньої ситуації це смертельно небезпечне, тому що це негайно впливає на ставлення до України. Мовляв, це народ і країна без культури, інакше кажучи, народ без державницької традиції, тому з ним можна зробити все, що завгодно».

Голова польського ПЕН-клубу також зазначає, що Україна, яка займається внутрішніми проблемами, майже не дає відсічі російській пропаганді, тож ЄС мусить допомогти українцям. Він говорив про це під час дискусії у Варшаві, присвяченої подіям в східноукраїнських областях. Поморський розповів, що ПЕН-клуби центральноєвропейських держав вже домовилися про координацію зусиль з метою популяризації української культури.
Це буде довга, постійна війна, дуже брудна. Це інформаційна війна, психологічна
Адам Ротфельд

Схожі думки в Адама Ротфельда, екс-міністра закордонних справ Польщі, члена Ради мудреців НАТО. Говорячи про російську агресію щодо України, він зауважує: «Це буде довга, постійна війна, причому не священна, а дуже брудна. Це інформаційна війна, психологічна. Я хочу запитати: чому російський наратив у Європі лунає щодня, а українського наративу нема?».

Протидіяти пропаганді Кремля потрібно спільними зусиллями

Кремлівська експансія передусім відбувається в інформаційній сфері. Після того, як російська пропаганда заполонює голови людей, Москва готова захоплювати нові території. У цьому переконана Аґнєшка Ромашевська-Ґузи, директор білоруськомовного телеканалу «Бєлсат», який надає сигнал з Польщі на територію Білорусі. За її словами, пересічному європейцеві в голові не міститься, наскільки брехливе російське телебачення, зокрема те, яке дивляться в країнах ЄС.
Нормальна людина, як правило, не уявляє собі, що можна настільки фундаментально брехати, називати чорне білим
Аґнєшка Ромашевська-Ґузи

«Нормальна людина, як правило, не уявляє собі, що можна настільки фундаментально брехати, говорити, що існує щось, чого насправді нема, називати чорне білим. Це пропаганда, з якою зіштовхнулися всі пострадянські країни, включно з тими країнами, які є членами ЄС і НАТО. Крім цього, ця пропаганда рикошетом вдаряє у Захід. Дезінформація впливає на західні держави, може меншою мірою, однак це діє», – зазначає Аґнєшка Ромашевська-Ґузи.

На прес-конференції у Варшаві вона навела приклади нахабних маніпуляцій, якими не гребують у російських ЗМІ, аби тільки дискредитувати Україну. Ромашевська-Ґузи представила фрагменти новин на телеканалах НТВ та «Россия 1», де той самий чоловік з’являється спершу в ролі німця, який організовував сутички в Одесі, а потім – проросійського активіста, побитого українцями в Миколаєві.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Тому, наголошує Ромашевська-Ґузи, назрів час створення європейського російськомовного телебачення, яке буде своєрідною протиотрутою проти російської пропаганди. Вона нагадує, що минулого тижня цю ідею у польському сеймі озвучив Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі. За словами Ромашевської-Ґузи, створення такого телеканалу потривало б рік-півтора. Фінансувати його мали б спільними зусиллями країни ЄС. Цільовою аудиторією такого телебачення передусім були б регіони в Центрально-Східній Європі, де проживає російськомовне населення, зокрема Східна Україна, Білорусь, Придністров’я, а також Балтійські держави.

Ромашевська-Ґузи твердить, що за попередніми підрахунками, бюджет європейського російськомовного телебачення був би набагато менший, ніж вартість євросоюзних проектів, спрямованих на диверсифікацію енергопостачання. Директор ТБ «Бєлсат» наголошує, що Європа вперше з часів закінчення Холодної війни зіткнулася з настільки потужною і небезпечною інформаційною кампанією Росії. Боротися з нахабною кремлівською пропагандою просто необхідно, переконана Аґнєшка Ромашевська-Ґузи.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG