Доступність посилання

ТОП новини

Канадська Альберта бойкотуватиме нафтовий форум у Москві – через Україну


Влада канадської провінції Альберта заявила, що її участь у Всесвітньому нафтовому конгресі в червні в Москві на фоні подій в Україні є недоречною.

«Канадська провінція Альберта, на території якої розташовані треті за об'ємом запаси нафти у світі, заявила, що не братиме участі в глобальній нафтовій конференції в Москві в червні на знак протесту проти дій Росії в Україні», – говориться в повідомленні.

Уряд провінції повідомив, що не обладнає експозицію в канадському павільйоні на Всесвітньому нафтовому конгресі, як планувалося раніше. Влада також утримається від підтримки участі компаній Альберти у форумі, що пройде з 15 по 19 червня.

«Тривалі дії Росії з підривання стабільності в Україні роблять участь Альберти в заході в Москві недоречною. Ми будемо і надалі підтримувати постійні заклики федерального уряду до деескалації кризи і його зусилля із протидії військової агресії й незаконної окупації», – вказується в заяві прем'єра Альберти Дейва Генкока.

Раніше Канада запровадила санкції проти декількох росіян і російських банків на знак протесту проти російської анексії Криму і ролі Москви в українській кризі. Водночас Оттава не перешкоджає своїм компаніям або громадянам у веденні справ із російськими колегами.

Всесвітній нафтовий конгрес проводиться раз на чотири роки і є однією з найбільших і найпрестижніших подій для нафтової індустрії. Низка організацій, що базуються в Альберті, і компаній подали заявку на участь у виставці, яка проводитиметься у рамках конгресу. Серед них – найбільша нафтогазова компанія Канади Suncor Energy Inc. Одначе в середу компанія повідомила, що її представники не братимуть участі в москвоській конференції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG