Доступність посилання

ТОП новини

В Україні 18 травня оголошено Днем боротьби за права кримськотатарського народу – указ


Щорічно 18 травня в Україні відзначатиметься День боротьби за права кримськотатарського народу. Розпорядження про це підписав голова Верховної Ради, в.о. президента Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба глави держави.

«Ураховуючи, що через сімдесят років після депортації внаслідок дій тоталітарного режиму колишнього СРСР кримськотатарський народ постає перед загрозою дискримінації на рідній землі, з метою підтримки боротьби громадян України – кримських татар за реалізацію своїх прав як представників корінного народу, згідно зі статтею 112 Конституції України постановляю установити в Україні День боротьби за права кримськотатарського народу, який відзначати щорічно 18 травня», – йдеться в указі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

З нагоди 70-ої річниці депортації кримських татар у Криму з 16 травня пройдуть жалобні заходи. Як заявили в Меджлісі, цього року для уникнення провокацій, традиційний мітинг на головній площі в Сімферополі 18 травня проведуть винятково з національними кримськотатарськими прапорами, без української і російської символіки.

У мечетях Криму сьогодні почали молитися за жертв депортації.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG