Доступність посилання

ТОП новини

США солідарні з кримськими татарами – Керрі


Джон Керрі, держсекретар США
Джон Керрі, держсекретар США
Влада США виступає на підтримку кримських татар напередодні 70-х роковин депортації радянською владою понад 230 тисяч представників цього народу з Криму. Про це йдеться у прес-релізі державного секретаря США Джона Керрі.

«Ми згадуємо про трагедію (депортацію кримських татар – ред.) 1944 року з болем у серці, висловлюємо солідарність із кримськими татарами сьогодні, коли перед народом постала нова загроза», – зазначив Керрі.

«Практично неможливо висловити словами ті муки, яких зазнавали люди через масову депортацію. Ті, хто вижив після жахливого переїзду до Центральної Азії, на Урал або в Сибір, зіткнулися після прибуття з голодом, хворобами і репресіями», – сказав Керрі.

«Ми знову заявляємо про свою підтримку суверенітету, територіальної цілісності України, а також про глибоку прихильність дотриманню прав всіх громадян України, зокрема жителів Криму», – наголосив держсекретар США.

У неділю, 18 травня, виповнюється 70 років з дня депортації сталінським режимом кримськотатарського народу. Причиною висилки цілого народу були названі факти нібито масового колабораціонізму та співпраці великої частини кримських татар із німецькими та румунськими окупантами під час Другої світової війни. За оцінками істориків, на засланні від нестерпних умов, голоду, хвороб загинули більше ніж 40 відсотків переселених.

Самопроголошена влада півострова заборонила проведення масових заходів в Криму до 6 червня, що викликало обурення в керівництва Меджлісу.
XS
SM
MD
LG