Доступність посилання

ТОП новини

Мітинг жалоби в Криму: під гуркіт гелікоптерів і без Мустафи Джемілєва


Кримські татари вшанували пам’ять депортованих земляків, незважаючи на заборону російської влади

Сімферополь – Кримські татари просять світову спільноту відновити їхні права, а Росію припинити репресії. 70-ту річницю депортації кримськотатарського народу в Криму вшанували без участі представників «влади» анексованого півострова та на околиці Сімферополя. Проти кримських татар цього дня задіяли велику кількість спеціальної техніки та російського ОМОНу, центр Сімферополя блокувала поліція. А у небі постійно чергували військові гелікоптери.

Злива, гуркотіння гелікоптерів, російський ОМОН та силовики у штатському – з цього починався мітинг жалоби для тих, хто у неділю прийшов віддати шану пам’яті жертвам депортації.

Вперше за останні 23 роки мітинг проходив не у центрі Сімферополя, а на його околиці. Ще за день не було відомо, чи відбудеться мітинг взагалі, адже «влада» Криму заборонила проведення будь-яких масових акцій до 6 червня.

Невелика група кримськотатарської молоді з національними прапорами спробувала потрапити в центр міста, однак шлях їм перегородили озброєні люди.
Нам запропонували сісти в маршрутки і поїхати на місце проведення мітингу в Ак-Мечеть. Ми спробували домовитися. У підсумку ми пішли пішки в супроводі ОМОНу
Аметхан, кримський татарин


«Нам запропонували сісти в маршрутки і поїхати на місце проведення мітингу в Ак-Мечеть. Ми спробували домовитися. У підсумку ми пішли пішки в супроводі, напевно, ста співробітників ОМОНу. По дорозі до нас приєднувалися інші люди», – розповідає Аметхан, учасник акції.

«Москва показала своє справжнє обличчя. Почалися нові, досить жорсткі випробування для нашого народу і треба бути готовими до всяких подій, і трагічних, і
Почалися нові, досить жорсткі випробування для нашого народу і треба бути готовими до всяких подій
Алі Хамзін
переслідувань нових», – говорить член Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзін.

Присутні на мітингу тримали в руках лише національні кримськотатарські прапори і символіку і скандували «Міллет! Ватан! Кирим», тобто «Народ! Батьківщина! Крим». Мітинг почався з молебня в пам'ять про загиблих під час трагічної депортації народу.

Кримські татари заявили про своє право на національно-територіальну автономію

Виступаючи перед присутніми муфтій мусульман Криму, Аджі Еміралі Аблаєв та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров згадували і убитого у березні цього року Решата Аметова, чиє тіло було знайдено зі слідами тортур. Слідство досі не дало відповіді на питання: хто його вбив і за що?

У своїй промові Рефат Чубаров закликав співвітчизників згуртуватися навколо представницького органу кримських татар – Меджлісу. Звертаючись до молоді, глава Меджлісу подякував їй за активну громадянську позицію і попросив не піддаватися на провокації.

Вперше на мітингу до Дня депортації не було лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва: нинішня так звана «влада» заборонила йому в'їзд до Криму. Проте присутні – понад 15 тисяч осіб – не забували його: присутні скандували його ім'я: «Мустафа!». Зі сцени пролунала обіцянка добитися зняття цієї заборони на в'їзд.

У резолюції Всекримського траурного мітингу, присвяченого 70-й річниці депортації кримськотатарського народу міститься звернення до світової спільноти про гарантії відновлення прав кримських татар. А також вимога – припинити репресії і визнати Меджліс і Курултай кримськотатарського народу на офіційному рівні. Крім того, кримські татари заявили про своє право на самовизначення та створення в Криму національно-територіальної автономії.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG