Доступність посилання

ТОП новини

Українці використовують газ як політичну зброю – «Газпром»


Українці використовують газ як політичну зброю. Про це заявив заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв після обговорення з європейцями газового конфлікту з Україною.

«Ми запропонували нашим друзям-українцям знайти рішення у цій особливій економічній ситуації, але ми не отримали ні копійки грошей упродовж останніх двох місяців. Тож хто використовує газ, як політичну зброю? Переконаний, що українці, а не росіяни», – зазначив Медведєв.

За словами єврокомісара з питань енергетики Ґюнтера Еттінґера, упродовж останніх днів були вирішені певні питання щодо російсько-українського газового конфлікту, але домовленостей наразі немає.

«Упродовж кількох останніх днів ми вирішили низку питань, але ми ще не досягли порозуміння. Ми порозумілися щодо кількості газу, який був поставлений «Газпромом» в Україну у листопаді, грудні, січні, лютому, березні і квітні. Це означає, що є домовленості про кількість поставленого газу і про те, що він має бути оплачений», – сказав Еттінґер.

Черговий раунд газових переговорів між Україною і Європою щодо врегулювання українсько-російського газового конфлікту, за словами міністра енергетики Росії Олександра Новака, має відбутися наступного тижня.

Російський «Газпром» виставив «Нафтогазу України» попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 мільярда доларів. За даними російської компанії, борг України наразі становить близько 3,5 мільярда доларів.

Український прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова сплатити рахунки за російський газ упродовж десяти днів після підписання з «Газпромом» документу, яким буде продовжено колишню ціну на газ у 268,5 доларів за тисячу кубів.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG