Доступність посилання

ТОП новини

Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу


У понеділок Кремль оголосив, що президент Росії Володимир Путін віддав наказ про відведення військ, що знаходяться у Ростовській, Білгородській та Брянських областях, в місця їх постійної дислокації. В Москві це пояснили тим, що весняні маневри завершилися. В НАТО до цієї заяви поставилися скептично.

«Я думаю, що це вже третя заява Путіна про відвід військ, але досі ми не бачили жодного відведення. Про це я говорю з розчаруванням, бо відведення російських військ було б першим важливим внеском росіян у деескалацію кризи. Немає жодної причини для росіян скупчувати війська в такій кількості на кордоні з Україною», – заявив під час прес-конференції у Брюсселі Генеральний секретар НАТО Андерс фоґ Расмуссен.

Колишній посол США в НАТО Курт Волкер назвав ці заяви Путіна частиною інформаційної кампанії.

«Путін веде вдалу інформаційну кампанію. У тої час, як він дестабілізує Україну, вже анексував Крим та планує анексувати інші території, він тримає рівень занепокоєння в Європі та США нижче певного рівня. Це утримує їх від серйозної відповіді. Ці сигнали - тактика заспокоєння людей на Заході, поки він продовжує робити те, що вже робить», - сказав Волкер в інтерв’ю «Голосу Америки».

Подібним чином Волкер оцінив і заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про необхідність перегляду відносин між Росією та ЄС і НАТО, зроблену ним під час прес-конференції у Москві. Під час зустрічі зі своїм словацьким колегою Лавров сказав наступне:

«Ці відносини вимагають серйозного переосмислення. Разом з нашими партнерами по ЄС та НАТО ми намагаємося зробити аналіз для того, щоб краще зрозуміти, де ми знаходимося, де наше розуміння співпадає, а де воно відмінне. І що зробити, щоб повернути ці відносини там, де вони були, до цих документів, які є основою співробітництва Росії за НАТО, як також відносин між Європейським Союзом та Росією».

«Російські заяви робляться виключно з метою впливу. Вони не мають нічого спільного з правдою, поясненням, з реальною метою російської політики. Вони робляться виключно для того, щоб змінити уявлення та поведінку інших. Своєю заявою Лавров намагається вселити в європейцях думку про те, що вони якимось чином винні у кризі та напруженні між ЄС, НАТО та Росією і тому мають щось робити, аби задовольнити Росію», – пояснює Волкер.

У світлі інформаційної війни Волкер вважає мудрим рішенням використовувати для підтримання порядку на Сході України працівників місцевих заводів та шахтарів, які це робиться в Маріуполі.

«Росіяни та місцеві сепаратисти не хочуть стріляти по місцевому населенню. Вони раді стріляти по українській службі безпеки та вбити стільки, скільки вони можуть. Вони хотіли б спровокувати конфронтацію з використанням насилля такого роду, але вони не хочуть відкрито боротися з місцевим населенням. Вони ще не вирішили, якою в них буде тактика. Як вони зможуть здобути ці території, коли місцеві робітники та шахтарі відбивають в них захоплені будинки», – говорить він.

На думку Волкера, Путін не має чіткої стратегії анексії земель, а бере те, що «погано лежить». У разі рішучої відсічі чи необхідності заплатити високу ціну, він відступає та посилює тиск на інші території.

«Я очікую більше нестабільності в Придністров’ї, Південній Осетії. Також Москва використовує російськомовну пропаганду в країнах Балтії для впливу на російськомовне населення. І вони почали роздавати російські паспорти. І це все вселяє занепокоєння, тому що подібні кроки вони використовують для виправдання російської інтервенції», – вважає колишній Посол США в НАТО Курт Волкер.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG