Доступність посилання

ТОП новини

США розширили «Список Магнітського»


Сергій Магнітський
Сергій Магнітський
США заявили про запровадження санкцій ще проти дванадцяти росіян за звинуваченням у порушеннях прав людини. Йдеться зокрема про працівників в’язниці, які не надали медичної допомоги Сергію Магнітському, який викрив податкове шахрайство в Росії. Про це йдеться у заяві Міністерство фінансів США.

За повідомленням, санкції та візові обмеження вводяться згідно з так званим «Списком Магнітського» . Цей документ заморожує будь-які банківські рахунки чи нерухомість, які належать цим особам і забороняє громадянам США вести справи з ними.

2009 року юрист Сергій Магнітський помер після 11 місяців перебування за ґратами. Він був заарештований за ухиляння від сплати податків у 2008 році після того, як викрив схему крадіжок російськими чиновниками державного майна.

Його арешт і смерть викликали міжнародний протест. Сполучені Штати ухвалили «Список Магнітського», який передбачає заборону на в’їзд до США російських чиновників, причетних до цієї справи.

«Список Магнітського» – закон, названий так на згадку про померлого в московському СІЗО аудитора фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, був ухвалений конгресом США наприкінці 2012 року. Він передбачає візові й економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку американських парламентарів, до порушень прав людини.
XS
SM
MD
LG