Доступність посилання

ТОП новини

Очікування українців Британії від нового президента


Лондон – Українці у Великій Британії за останні півроку підтвердили репутацію однієї з найбільш політично активних громад української діаспори у Європі.

Цієї неділі ті, хто мають громадянство України, скористаються правом голосування на президентських виборах. Проте чимало навіть тих, які народжені у Великій Британії і українських паспортів не мають, активно цікавляться політичними процесами на історичній Батьківщині і беруть участь у місцевому громадсько-політичному житті.
Очікування британських українців від нового президента
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Лондонська виборча дільниця зазвичай працює у посольстві України поблизу станції метро Голланд парк. На сусідній вулиці з посольством – будівля Українського інституту у Лондоні. Це доброчинно-освітня організація, яка поширює знання про Україну у Великій Британії.

У приміщенні Українського інституту за кільки днів до голосування на президентських виборах відбулася розмова про очікування закордонних українців від нового українського лідера.

Легітимізація влади

Директор інституту Андрій Гундер, який народився і виростав у Лондоні, сказав Радіо Свобода, що вибори мають стати важливим кроком у процесі виходу України з кризи і зауважив, що Британія очікує визначення нового легітимного українського лідера, з яким матиме справу міжнародна спільнота.
Серед найголовніших завдань нового президента – боротьба з корупцією
Андрій Гундер

«Серед найголовніших завдань нового президента – боротьба з корупцією», – сказав Андрій Гундер, називаючи головні дії, яких очікують від нового президента України.

Інший учасник розмови Андрій Герус – працює у Києві в одній з фінансових установ, а в Лондоні перебуває для навчання. Він у розмові висловив думку, що президентські вибори повинні стати лише першим кроком у політичному процесі, і що українці повинні якомога швидше отримати нагоду обрати новий парламент.

«Я бачу два пріоритети: перше – це стабілізація ситуації на сході України, щоб там відновилося дійсно мирне життя, і друге – це швидкі реформи», – вважає Андрій Герус, який наголошує на потребі для нового президента використовувати співпрацю з чинним урядом.

Третя учасниця дискусії, Марина Денисенко, живе у Лондоні і працює в Інституті Адама Сміта. Вона говорила, що новий президент повинен взяти на себе відповідальність за втілення реформ в Україні і зокрема за покращення бізнес клімату.

«Викликає певне занепокоєння те, що рейтинг президентських перегонів очолює людина, яку можна вважати олігархом. Інше питання, чи буде створено систему стримування і противаг, щоб та людина не узурпувала владу, щоб вона була підзвітна парламенту й іншим гілкам влади – судовій зокрема. Трохи розчаровує той момент, що Майдан нам не приніс нових лідерів», – поділилася думками Марина Денисенко.

Усі троє учасників інтерв’ю зійшлися на думці, що одразу після обрання президента Україна повинна переобрати парламент, щоб повністю оновити владу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG