Доступність посилання

ТОП новини

Лідерство на виборах в ЄС пророкують радикалам


У четвер у Євросоюзі почалися вибори депутатів Європейського парламенту, які триватимуть чотири дні. Мешканці 28 країн обиратимуть своїх представників, які визначать майбутніх лідерів ЄС та курс, яким далі йтиме Європа. Утім чимало європейців дуже скептично ставляться до цієї ідеї – об`єднати євроконтинент в одну велику економічну та політичну суперсилу.

Близько 400 мільйонів європейців, що мають право голосувати, цими днями візьмуть участь у події, яку оглядачі назвали наймасштабнішою в історії спробою презентувати справжню демократію – виборах до Європарламенту.

Від Скандинавії до середземноморських країн, підтримка Євросоюзу ще ніколи не була такою хиткою, як зараз. Засновані після ІІ Світової війни з метою запезпечити мир та процвітання, інститути ЄС нині звинувачуються у неспроможності вийти з економічної кризи. Чимало виборців називають політичну систему ЄС неефективною та забюрократизованою.

Шада Іслам, директор організації «Друзі Європи» дуже скептична щодо нинішньої ситуації у керівництві Євросоюзу: «Питання, що стоїть перед нами, є дуже важливим. Ми маємо Європу з економічним спадом. І немає відчуття зростання у жодній галузі. Європа потребує нових підходів. Ми сподіваємось, що новий парламент принесе цей новий подих, якого так потребує уся Європа».

Під час цієї виборчої кампанії дуже важлива економічна складова, - наголошує мешканець Берліна Холгер. Чоловік працює інжернером і вже відчув на собі фінансову несправедливість: «Ніхто не любить платити за інших. Політики намагаються нам сказати, що ми – німці – повинні платити за бідних греків. Але це нонсенс. В результаті наші податки йтимуть не фермерам у Греції, а грецьким або німецьким банкам».

Крім економіки, на вибір європейців впливає також міжнародна політика. Професор Лондонської школи економіки Патрік Данліві каже, що мешканці східноєвропейських країн робитимуть свій вибір, значною мірою, за тих політиків, які зможуть вплинути на залагодження російсько-українського конфлікту.

«Я думаю, на вибори вплинуть такі речі як криза в Україні і можливе повернення Холодної війни між Європою та Росією. Думаю, що багато людей у східноєвропейських країнах дуже серйозно вважають Європу силою, яка має захистити людей і принести мир», – зазначив професор Патрік Данліві.

За соціологічним дослідженням, оприлюдненим цього місяця, 52% опитаних у семи країнах європейців підтримують політику Євросоюзу. Найбільше з них висловили незадоволення тим, що політики не чують своїх громадян і не знають їхніх потреб.

За прогнозами соціологів, на цих виборах європейці продемонструють велику підтримку радикальним силам - правим або лівим, які, прийшовши до влади в ЄС зможуть зменшити повноваження Євросоюзу і реформувати Торговельний блок. Або ж зовсім можуть скасувати зону вільної торгівлі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG