Доступність посилання

ТОП новини

У Гурвіца кажуть про масові фальсифікації на виборах мера Одеси


Едуард Гурвіц
В Одесі під час виборів мера зафіксовано масові фальсифікації, заявляють у прес-службі кандидата в мери цього міста Едуарда Гурвіца. За повідомленням, «встановлені факти свідчать про те, що технології фальсифікацій готувалися наперед».

Як напередодні в ефірі Радіо Свобода заявив сам Гурвіц, лише вчора ввечері в Одесі виявили 15 тисяч бюлетенів, заповнених за його суперника, кандидата в мери міста Геннадія Труханова. Міліція їх вилучила, але скільки таких ще ходить по руках, невідомо, заявив кандидат, якому екзит-поли прогнозували перемогу на виборах мера Одеси.

Він також заявив, що на дільницях були ситуації, коли виборцю не давали бюлетень за мера, і він залишався в членів комісії. Членів комісії залякували, багатьох довелося замінити через погрози, каже Гурвіц.

«Маніпуляції зі списками виборців зробили можливим проведення фальсифікацій у день виборів. Задовго до дня голосування фіксувалися випадки внесення «мертвих душ» до списків, поява «гумових» квартир з десятками прописаних у ній людей, виключення цілих кварталів із списків виборців, і навпаки, включення неіснуючих людей і адрес. Всі ці порушення фіксувалися членами Комітету виборців України та інших громадських організацій», – заявили у прес-службі Гурвіца.

За повідомленням, 25 і 26 травня спостерігачі від Гурвіца склали близько тисячі актів про виявлення порушень виборчого законодавства, зокрема істотних.

«Штаб Едуарда Гурвіца оспорюватиме рішення виборчих комісій у суді, а також звертатиметься до правоохоронних органів з вимогою притягати до відповідальності організаторів і виконавців масштабних фальсифікацій», – наголошується в повідомленні прес-служби Гурвіца.

25 травня голова Одеської обласної організації Комітет виборців України Анатолій Бойко заявив, що на виборах мера Одеси спостерігачі зафіксували масові проблеми з виборчими списками, «порушення з ознаками кримінального злочину і махінацій».

В управління МВС в Одеській області повідомили, що в Суворовський районний відділ міліції надійшло телефонне повідомлення про те, що за адресою вулиця Генерала Бочарова виявлено чотири сумки з бюлетенями, частина яких була з проставленими галочками за одного з кандидатів у мери. Бюлетені направили на експертизу.

Результати екзит-полу, проведеного «Савік Шустер Студією» й одеською обласною організацією Комітету виборців України засвідчили, що в Одесі на виборах міського голови лідирує кандидат Едуард Гурвіц із 42,6% голосів виборців. Його основного конкурента Геннадія Труханова підтримало 36% одеситів, свідчать дані екзит-полу.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG