Доступність посилання

ТОП новини

Демократично проведені вибори можуть відновити довіру до влади в Україні – Мадлен Олбрайт


Вибори президента в Україні відповідали усім міжнародним нормам і результат голосування не викликає жодних сумнівів. Спостерігачі з Європи та Сполучених Штатів привітали владу із організацією зразкового голосування

Марк Ґрін, Президент IRI (США):

«Міжнародний республіканський інститут мав спостерігачів на більш ніж ста дільницях, зокрема в Харкові та Одесі. Ми побачили лише незначні недоліки в організації виборів. Ці недоліки не могли вплинути на результат голосування або поставити під питання їхню легітимність».

Із цими висновками погоджуються в Національному демократичному інституті (NDI), який також мав сотні спостерігачів на українських виборах. Тут вражені тим, як багато громадян прийшли на дільниці і відстояли в чергах щоб проголосувати. Волевиявлення називають віхою в сучасній українській історії. Мовляв, громадяни показали світові свою відданість ідеалам демократії, єдності та суверенітету країни.

Мадлен Олбрайт, голова спостережної місії НДІ (США):

«З 1986 року наша організація спостерігала за виборами в майже 60 країнах. За весь цей час ми рідко чули настільки позитивні відгуки від наших спостерігачів та самих учасників. Демократично проведені вибори можуть стати підґрунтям для відновлення довіри до органів влади в Україні. Завдання наступного президента та політичних лідерів – забезпечити прозоре урядування в інтересах громадян усіх регіонів країни».

Вибори віддзеркалюють волевиявлення України, попри те що в контрольованих сепаратистами регіонах відкрилися не всі дільниці, вважають спостерігачі з Європи.

Жоао Соарес, спецкоординатор місії ОБСЄ (Португалія):

«Звичайно на голосуванні в Донецькій і Луганській областях були проблеми. Але зауважте, що активність виборців в решті країни була просто надзвичайна. Я б хотів щоб на виборах в Європі стільки громадян брали участь у голосуванні. Це дає пану Порошенку (якщо його визнають обраним) додаткової легітимності .
Всі кандидати отримали рівні права для агітації, зафіксовані спостерігачами порушення були несистемними і їхня кількість не йде ні в яке порівняння із попередніми виборчими кампаніями».

Пітер Новотни, глава місії ENEMO:

«Десь дільниці відкрилися невчасно, часом люди голосували поза кабінками. Але такі випадки були одиничними. Випадків підкупу виборців, або вкидання бюлетенів які траплялися на минулих парламенсьтких виборах ми не побачили».

Спостерігачі закликали Росію, яка не надсилала на українські вибори своїх спостерігачів, визнати результати голосування.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG