Доступність посилання

ТОП новини

ЄС допоможе новому керівництву України – Баррозу


ЄС готовий далі підтримувати Україну та її легітимно новообране керівництво за «нинішніх безпрецедентних умов». Підтримка, зокрема, полягатиме в наданні пакету фінансової допомоги, співпраці щодо проведення реформ, відкритті другої фази візової лібералізації та сприянні в досягненні домовленостей з Росією щодо боргу й ціни на газ. Про це заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу за підсумками неформального саміту ЄС в Брюсселі 27 травня.

Баррозу наголошує, що Євросоюз очікує від України прогресу у справі конституційної реформи та національного діалогу. За його словами, всередині Єврокомісії створена група, яка має сприяти втіленню в життя реформ в Україні.

Крім того, лідери ЄС підтримали надання Україні фінансової допомоги. Вона, поміж іншого, включає 11 мільярдів євро у формі позик та грантів, другу програму макрофінансової підтримки МВФ, що становить 1 мільярд євро, програму підтримки державних реформ у розмірі 355 мільйонів євро.

Президент Європейської комісії відзначив, що ЄС пропонує відкриття другої фази візової лібералізації з Україною. «Це дуже важливо для громадян України, матиме відгук в українському суспільстві», − наголосив він.

Баррозу також звернув увагу, що наразі ЄС бачить для себе важливе завдання в тому, щоб посприяти досягненню домовленостей між Росією та Україною щодо ціни на газ.

«Меморандум про порозуміння щодо реверсних поставок газу зі Словаччини до України дещо послабив тиск, але цього не достатньо. ЄС наразі залучений до переговорів щодо досягнення домовленостей між Україною та Росією щодо сплати українського боргу, майбутньої ціни на газ та забезпечення транзиту газу. Я хотів би наголосити, що енергетика не може використовуватися як політична зброя», − додав Баррозу.

27 травня в Брюсселі відбулася неформальна зустріч голів держав та урядів ЄС. На ній вони обговорили результати виборів до Європейського парламенту й свою подальшу співпрацю з Україною після президентських виборів, що там відбулися й за результатами яких у першому турі перемагає Петро Порошенко.
XS
SM
MD
LG