Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура почала розслідування стосовно Портнова і Лукаш


Олена Лукаш
Олена Лукаш
Прокуратура Києва зареєструвала кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій колишнім заступником глави адміністрації президента України Андрієм Портновим і екс-міністром юстиції Оленою Лукаш. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У червні 2010 року Портнов, використовуючи своє службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Шевченка, а також заволодів коштами університету, йдеться в повідомленні.

«Він жодного разу не з’являвся на лекціях, але при цьому отримував зарплату», – пояснив заступник прокурора Києва Андрій Приз.

Крім того, за даними ГПУ, з метою незаконного впливу на судову систему України вже як представник вищого навчального закладу Портнов став членом Вищої ради юстиції.

«За цими фактами розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем)», – йдеться в повідомленні.

За даними Генпрокуратури, Олені Лукаш інкримінують «службову недбалість», «несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку» через припинення роботи всіх Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України.

«Так, Лукаш у жовтні 2013 року, обіймаючи посаду міністра юстиції України, надала вказівку т.в.о. генерального директора ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України внести незаконні зміни до комп’ютерних програм, що забезпечують функціонування Єдиних та Державних реєстрів. Внаслідок таких дій у роботі Реєстрів відбулись збої, що призвело до несанкціонованого блокування інформації та спотворення процесу її обробки», – йдеться в повідомленні.

Місце перебування Лукаш і Портнова наразі не відоме.
XS
SM
MD
LG