Доступність посилання

ТОП новини

Україна має сплатити половину газового боргу Росії і не пов’язувати переговори з Кримом – Еттінґер


Для вирішення газового конфлікту з Росією Євросоюз пропонує Україні заплатити половину її заборгованості за газ, визначеної Росією, та поки що відмовитися від претензій щодо привласнення російською стороною українського майна в окупованому Криму. Про це заявив комісар ЄС з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер.

«Наша пропозиція полягає у тому, щоб Україна заплатила 50 % свого боргу перед Росією – 2 мільярди доларів, а після цього шляхом переговорів вже було вирішене питання щодо встановлення справедливої, виправданої ринкової ціни», − заявив євкромісар з енернергетики.

Ґюнтер Еттінґер наголошує, що ЄС підтримує Україну, коли йдеться про окупацію Криму, привласнення там українського майна, зокрема в енергетичній сфері, порушення Росією міжнародного права. Але, продовжує він, спроби українського уряду пов’язати газові переговори з цими питаннями лише призведуть до їхнього уповільнення.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду у вівторок заявив, що Україна готова заплатити Росії за отриманий газ, однак в такому разі вона повинна віддати близько мільярда доларів за паливо, яке видобувають на території анексованого Криму.

Яценюк зазначив, що якщо до 29 травня не підпишуть угоди між «Нафтогазом України» і російським «Газпромом», то компанії зустрінуться в Стокгольмському арбітражі.

На кінець цього тижня запланований наступний раунд переговорів за участю ЄС, Росії та України щодо сплати Києвом боргу за імпортований російський газ і встановлення нової ціни на нього.

До вечора 28 травня сторони конфлікту мають дати Єврокомісії відповідь щодо того, чи пристають вони на запропоновану нею пропозицію.

Дивитись коментарі (6)

XS
SM
MD
LG