Доступність посилання

ТОП новини

США домоглися ізоляції Росії на міжнародній арені – Обама


В умовах завершення багаторічної війни в Афганістані президент Барак Обама заявив про намір перебудувати американську зовнішню політику з метою досягнення міжнародного консенсусу та недопущення ситуацій, коли країні доводилося б вирішувати виникаючі завдання самотужки.

Виступаючи в середу на випускній церемонії у військовій академії Вест-Пойнт у Нью-Йорку, Обама розповів про новий підхід до зовнішньої політики США.

Щодо України, зокрема, президент заявив, що США, вплинувши на світову громадську думку, змогли ізолювати Росію на міжнародній арені після її агресії проти України.

«Нещодавні дії Росії нагадують нам про те, коли радянські танки в’їхали в Східну Європу. Але, це вже не «Холодна війна». Наші можливості щодо формування світової думки допомогли відразу ж ізолювати Росію. Завдяки лідерству Америки, світ негайно засудив російські дії. Європа і Велика сімка приєдналися до нас у запровадженні санкцій. НАТО зміцнило зобов'язання перед союзниками у Східній Європі. МВФ допомагає стабілізувати економіку України. Спостерігачі ОБСЄ відкрили світу віконце в нестабільні області України», – сказав Обама.

«Мобілізація світової думки і світових інститутів стала противагою російській пропаганді, російським військам на кордоні та озброєним бойовикам-сепаратистам», – додав американський президент. «Ми не знаємо, як буде розвиватися ситуація. Будуть серйозні виклики. Але наша підтримка союзникам від імені міжнародного порядку дала шанс народу України обирати своє майбутнє», – сказав у своїй промові у Вест-Пойнті президент США Барак Обама.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG