Доступність посилання

ТОП новини

НАТО: Росія відводить від кордону України близько двох третин військ


(архівне фото)
Росія відводить від кордону з Україною близько двох третин від усіх її військ, які Москва тримала там останнім часом, заявив сьогодні генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

Як сказав він агентству Reuters, перебуваючи у столиці Литви Вільнюсі на сесії Парламентської асамблеї НАТО, це ознака принаймні часткового відведення.

Раніше сьогодні міністр оборони США Чак Гейґел теж підтвердив відведення частини російських військ від кордонів України, але їх там далі багато, додав він. «Ми дійсно знаємо, що тисячі російських військових відступили і відходять. Але ми так само знаємо, що ще тисячі російських військових усе ще перебувають там і не зрушили з місця», – заявив міністр.

Російські керівники і чільні посадовці вже багато разів заявляли, що відводять від кордонів України розміщені там десятки тисяч своїх військових. Але ці заяви щоразу або не підтверджувалися взагалі, або з’ясовувалося, що відведення було часткове чи тимчасове.

Росія утримує значні військові сили недалеко від кордонів України, то пересуваючи їх майже на сам кордон, то відводячи дещо далі – як вважають, із метою сприяти дестабілізації становища на Сході України, де діють збройні проросійські сепаратисти.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG