Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» направив «Газпрому» пропозицію врегулювання суперечки – НАК


Компанія «Нафтогаз України» направила російському «Газпрому» проект додаткової угоди, яка дозволить врегулювати всі спірні питання щодо імпорту російського газу. Про це повідомляють в українській компанії.

«1 червня «Нафтогаз України» направила проект додаткової угоди до укладеного 19 січня 2009 року контракту купівлі-продажу природного газу на період з 2009 до 2019 років між «Нафтогазом» і «Газпромом». Додатковою угодою передбачається внесення змін до умов контракту у частині ціни, обсягів та умов поставок природного газу», – йдеться у повідомленні «Нафтогазу».

30 травня «Нафтогаз» перерахував «Газпрому» 786,3 мільйона доларів за газ, імпортований у лютому-березні цього року, повністю сплативши за поставки палива за перший квартал за ціною 268,5 доларів за тисячу кубів.

2 червня має відбутися четвертий раунд тристоронніх переговорів у складі Україна-Росія-ЄС щодо постачання російського газу в Україну. Якщо під час цих переговорів не буде досягнуто домовленостей, то, як заявляв український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Київ подасть звернення до Стокгольмського арбітражу. Всі підготовчі процедури до подання завершені, для цього Україна оплатила рахунки, щодо яких немає спору, зазначив Яценюк.

Росія стверджує, що загальний несплачений борг України за газ становить 4 мільярди доларів, і вимагала до сьогодні сплатити принаймні половину, 2 мільярди, і ще 750 мільйонів наступними днями як передумову продовження переговорів щодо ціни на газ.

Україна заявляє, що Росія в односторонньому порядку підвищила ціну на свій газ до неринкових рівнів, і домагається корекції цієї ціни в бік зниження. У Києві попереджали, що в разі незгоди Москви на це скаргу передадуть на розгляд Стокгольмського арбітражу, як передбачають чинні газові контракти 2009 року.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG