Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 17:39

ДЕЗА ДНЯ, 2 червня. Російські ЗМІ: Пентагон хоче «відірвати» Україну від Росії


Проросійський бойовик біля барикади у Луганську, 1 червня 2014 року

Російський телеканал LifeNews повідомляє в понеділок, що нібито Нацгвардія атакує Луганськ з півдня, хоча, насправді там обороняється український загін прикордонників від атаки з боку удвічі більших сил озброєних сепаратистів. Телеканал «Росія-24» також каже про обстріли Луганська цього ж дня «Правим сектором» та силами Нацгвардії України і стверджує, що помічник міністра оброни США Дерек Шолле хоче зробити населення сходу України безробітними та «відірвати» українську «оборонку» від Росії. Але там ні слова про те, що помічник голови Пентагону, перебуваючи в Києві, назвав «терористичною» діяльність проросійських сепаратистів на сході України.

Російський телеканал LifeNews переконує, що на сході України Нацгвардія України і «Правий сектор» атакують у понеділок місто Луганськ із півдня: «І ось останнє повідомлення з Луганська. Нацгвардія відкрила вогонь по південній частині міста. За словами ополченців, силовики застосовують не лише стрілецьку зброю, а й артилерію».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Хоча, насправді, в південному районі Луганська – Мирному – дислокується гарнізон прикордонної служби України у складі 200 осіб. Ніякої Нацгвардії і, тим більше, «Правого сектору» там немає. Також LifeNews повідомляє, що нібито на території цього загону прикордонники утримують строковиків, що й послужило нібито причиною «вимоги» з боку «ополченців» «відпустити» їх на службу до «армії південного сходу», як телеканал називає озброєні групи проросійських сепаратистів.

Насправді, близько півтисячі бойовиків із так званої «Луганської народної республіки» атакували ще з ночі неділі прикордонний загін в районі Мирний за допомогою стрілецької і важкої зброї, і ця атака на прикордонників тривала й у понеділок. Та й добре відомо також, що вояків строкової служби в українських прикордонних військах немає.

«Росія-24»: помічник міністра оборони США вимагає, щоб «Україна відвернулася від Росії»

Цілодобовий мовник Кремля, телеканал «Росія- 24», заявляє устами свого кореспондента в Києві, що помічник міністра оброни США з міжнародних питань Дерек Шолле приїхав сюди нібито з метою «відірвати Україну від Росії»: «Як сьогодні підтвердив Шолле, він наполягає, щоб Україна повернулася до Америки, відвернувшись від Росії. Відомо, що російські підприємства військово-промислового комплексу є нині головними замовниками для українських підприємств ВПК. Так ось, американські фахівці наполягають на тому, щоб тепер ці військові замовлення перенаправлялися до США».

Хоча, насправді, головна мета візиту Шолле до Києва – вивчення можливостей посилення безпеки України на сході, де, за словами заступника міністра оброни США, «Росія веде дестабілізаційну діяльність» і підтримує там «терористичні сили».

Помічник голови Пентагону також заявив, що «США не визнають окупацію Росією Криму та засуджують втручання Москви в українські справи». Але про головні причини візиту американських посадовця до Києва телеканал «Росія-24» так нічого не сказав.

До того ж, Дерек Шолле також сказав у Києві, що США розглядають – як один із можливих кроків у допомозі України – сприяння у частковій диверсифікації якихось галузей ВПК України, коли Росія, за вказівкою Путіна, вже зупинила співпрацю з більшою частиною підприємств української оборонки.

ЗМІ Росії, зокрема телеканали Кремля – «Росія-1» та LifeNews – не гребують навіть фейками щодо української спортсменки-біатлоністки, заступника міністра молоді і спорту України Олени Підгрушної, яку голова так званого «народного фронту Новоросії», якийсь Долгов, «зробив» снайпером «на заробітках» у Слов’янську, де нібито, за його твердженнями, Підгрушна «відстрілює» сепаратистів. Хоча сама спортсменка заперечила це і назвала «маячнею» російської пропаганди. Та й численні свідки бачили Підгрушну постійно в Києві.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG