Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині створять «гарячі лінії» для скарг на військкомати і медкомісії


Львівська обласна державна адміністрація створить гарячі телефонні лінії, на які зможуть звертатися зі скаргами рідні військовослужбовців і самі мобілізовані. Рішення ОДА повʼязане з тим, що дехто з жителів нарікає на перебіг процесу часткової мобілізації у Львівській області.

«Рідні військовослужбовців нарікають на те, що у військкоматах медогляд проводиться формально, є випадки відкупів, хабарів під час призову. Не всі сільські ради подають повні списки призовників, багато військовозобов’язаних звільняються з невідомих причин», – наголосив заступник голови ЛОДА Йосип Ситник.

Жителі Львівщини нарікають також на матеріально-технічне забезпечення військової частини і корупцію у військкоматах і медкомісіях, а військовослужбовці хочуть знати, чи будуть визнані учасниками бойових дій, якщо поїдуть на схід України.

Водночас представник військового комісаріату у Львівській області Ігор Боловицьких наголосив, що у кожному військовому комісаріаті була розгорнута медична комісія, до якої входило дев’ять лікарів. За його словами, всі військовозобов’язані проходили медичну комісію і підтвердженням цього є протоколи медкомісій у військкоматах.

За час мобілізації на Львівщині виписано близько 7 тисяч повісток, а у військову частину скеровані понад 2 тисячі чоловіків, тобто 70 відсотків були позбавлені можливості служити за станом здоров’я.

Обласна прокуратура має перевірити рішення медичних комісій при районних військових комісаріатах щодо визнання непридатними призовників, а керівники управлінь СБУ, МВС, військової прокуратури Західного регіону повинні перевірити роботу комісаріатів, про це йшлося на сесії Львівської облради у вівторок.
XS
SM
MD
LG