Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 02:59

Лондон – У Брюсселі 5 червня – другий і завершальний день саміту керівників країн «Сімки», головною темою якого стала російська агресія щодо України. Напередодні президент США Барак Обама та керівники ЄС на міжнародних церемоніях у Варшаві та у перший день брюссельського саміту висловилися на підтримку новообраного українського президента Петра Порошенка.

Президент Путін може почуватися дуже самотньо коли завтра (у п’ятницю) здійснить планований візит у Францію на міжнародні урочистості з нагоди 70 річниці висадки військ антигітлерівської коаліції у Нормандії і відкриття західного фронту в Другій світовій війні у Європі.

Туди буквально в останні дні також запрошено і Петра Порошенка. Чи буде це можливістю першого кроку на зустріч двох країн, які опинилися «де факто» у стані війни, наразі передбачити неможливо.

Але сам Володимир Путін напередодні заявив, що «ні від кого у Нормандії не ховатиметься і спілкуватиметься з усіма».

Росію засудили за окупацію Криму та за підтримку озброєних сепаратистів на Донбасі.

Америка обіцяє захист європейцям

У середу і четвер президент США Барак Обама мав перебувати у Сочі, де президент Росії був би господарем зустрічі лідерів восьми найвпливовіших країн світу.

Як нагадала нам агресія Росії в Україні, наші вільні держави не можуть забувати про бачення, яке ми поділяємо – Європи цілісної, вільної і мирної
Барак Обама

Натомість Обама долетів лише до Варшави і з тієї відстані сказав спеціально для Путіна: «Як нагадала нам агресія Росії в Україні, наші вільні держави не можуть забувати про бачення, яке ми поділяємо – Європи цілісної, вільної і мирної. Задля цього ми повинні діяти і стати на бік тих, хто прагне свободи».

Серед тих, хто вітав оплесками ці слова був і новообраний український президент Петро Порошенко та інші світові лідери, які святкували 25-у річницю крах комунізму в Польщі і звільнення тієї країни від впливу Радянського Союзу.


Володимиру Путіну, який вважає розвал СРСР «найбільшою катастрофою ХХ сторіччя», місця на тих церемоніях не знайшлося.

Натомість Обама запевнив, що Захід більше не зрадить Східну Європи, як це було у минулому.

Не лише Польща, а й Естонія ніколи не залишиться сама, Латвія не залишиться сама, Румунія, Литва не залишаться на самоті
Барак Обама

«Польща більше ніколи не опиниться самотньою. Не лише Польща, а й Естонія ніколи не залишиться сама, Латвія не залишиться сама, Румунія, Литва не залишаться на самоті», – перераховував американський президент.

Від кого Обама обіцяв захист своїм союзникам, після його слів про агресію Москви було зрозуміло.

Підтримка і допомога Україні

Україна, яка у союз НАТО не входить, на обіцянку захисту сподіватися не може, але натомість президент США пообіцяв підтримку, допомогу й зобов’язався ніколи не визнавати анексію окупованого Росією Криму.

На адресу України пролунали обіцянки допомоги, зокрема додаткових 5 мільйонів доларів США на захисне спорядження й прилади нічного бачення для українських військових.

Замість «Вісімки» у Брюсселі у середу на саміт зібралася «Сімка».

Криза в Україні і дії Росії саме і є причиною Брюссельського саміту «Сімки» замість планованого саміту «Вісімки», який мав відбутися у Сочі
Герман Ван Ромпей

«Криза в Україні і дії Росії саме і є причиною Брюссельського саміту «Сімки» замість планованого саміту «Вісімки», який мав відбутися у Сочі», – заявив президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей.

Нових санкцій стосовно Росії ЄС і США зараз не планують, сподіваючись, що досить буде оголошених раніше.

Натомість мова йде про підтримку новообраного президента Петра Порошенка у його намаганнях досягти миру на Донбасі і витягати з прірви українську економіку.

Допомога запропонована у вигляді грантів та позик, а також торговельних преференцій для Українських експортерів зокрема на ринку ЄС.

Наразі лише моральна підтримка України виявилася безмежною і беззастережною.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG