Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 6 червня. У Москві кажуть, що іноземним журналістам в Україні стає все важче


Російські проурядові телеканали стверджують, що нібито «іноземним журналістам стає все важче працювати в Україні», хоча, насправді, йдеться лише про деяких російських так званих телевізійних пропагандистів під личиною журналістів, яких інколи зустрічають у Києві не дуже дружелюбно. Російський цілодобовий пропагандистський рупор Кремля, телеканал «Росія-24» також «здивувався» у п’ятницю, чому на урочистостях 70-річчя з дня «Д» в Нормандії «особняком присутня Україна», хоча під час ефіру стався конфуз, коли ведуча перервала з цього приводу відомого російського історика.

Також у п’ятницю телеканал «Росія-24» показав сюжет із конфліктом у Верховній Раді України, коли народний депутат і лідер Радикальної партії України Олег Ляшко вигнав із Ради журналіста телеканалу «Росія» Олександра Баліцького, назвавши його при цьому агентом Кремля: «Ви російські шпигуни, ви несете відповідальність за вбивства українських громадян. До побачення звідси!»

Інший кореспондент цього ж телеканалу з Москви характеризував після цього інциденту Олега Ляшка епітетами «тракторист», «кримінальник», «розбещувальник малолітніх», а потім так змалював ситуацію з російськими журналістами в Україні на запитання ведучої «Росія-24»: «Скажіть, а питання таке, від журналіста з Москви до журналіста, котрий працює в Україні, як вам там зараз працюється у нинішній ситуації, взагалі, російським журналістам?» Натасон з Києва: «Багатьох російських журналістів сюди в Україну не пускають, ситуація з кожним місяцем все більш складна, в цілому ситуація з іноземними журналістами в Україні з кожним тижнем стає все більш складною».

У Росії неприємно здивовані участю України у відзначеннях у Нормандії

Розчарування і скептицизм щодо російських журналістів росте не лише в Україні. Так, у Німеччині все більше занепокоєні намаганнями російських ЗМІ маніпулювати свідомістю громадян. Андреас Умланд, політолог із Німеччини, який співпрацює з Києво-Могилянською академією в Києві, у розмов з Радіо Свобода зазначив: «Є зростаюче підтвердження у німецьких громадських колах того, що з боку Росії наростає інформаційна війна, яка намагається маніпулювати громадською думкою. Щонайменше, серед журналістів, я думаю, спостерігається наростання скептицизму до Росії протягом останніх тижнів».

Той же телеканал «Росія-24» здивувався у п’ятницю присутністю українського президента Петра Порошенка на торжествах у Нормандії: «Михайле Юрійовичу, а ось ще одне таке цікаве питання: Україна особняком присутня на цих урочистостях в Нормандії. Що це означає».

І коли директор російського військово-історичного товариства, професор Михайло М’ягков почав розповідати, що понад 2 тисячі українців були Героями Радянського Союзу, що Україна понесла величезні втрати у боротьбі з нацизмом, то ведуча його перервала фразою, що про це, можливо, іншим разом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG