Доступність посилання

ТОП новини

Прикарпаття не дає згоди на відправку батальйону тероборони на Схід без спецзасобів


Рада оборони Івано-Франківської області на позачерговому засіданні в неділю вирішила не посилати територіальний батальйон оборони для участі в антитерористичній операції, поки він не буде забезпечений індивідуальними засобами захисту, бронежилетами.

Як повідомив голова обласної держадміністрації Андрій Троценко, в понеділок 5-й батальйон територіальної оборони області мав би відбути на Схід «для виконання бойового завдання», не уточнюючи місце дислокації.

«Скликання Ради оборони зумовлене тим, що ми на сьогоднішній момент не готові піти на такий крок і відправити наших хлопців, які фактично не укомплектовані бронежилетами, касками – таким чином відправка їх у зону бойових дій на Південний Схід нашої держави призведе, на нашу думку, до значних втрат в особовому складі і здоров’ї наших прикарпатців, які висловили бажання вступити в батальйон територіальної оборони», – сказав Троценко.

Звернення «про неможливість в даних умовах при даному укомплектуванні направляти хлопців у зону бойових дій» направлене президентові України, начальникові Генерального штабу Збройних сил України.

У зверненні зазначено, що батальйон не укомплектований засобами захисту, бронежилетами, кевларовими касками, «що несе за собою пряму загрозу життю і здоров’ю особового складу батальйону».

Тому Рада оборони області вимагає, щоб кошти, які Прикарпаття виділило на спеціальний рахунок Міноборони – понад 2,5 мільйони гривень – були витрачені на забезпечення потреб батальйону.

У неділю ж голова обласної держадміністрації разом із військовим комісаром побував у Делятині, де дислокований батальйон територіальної оборони. Нині в ньому 423 бійці. Як повідомив Андрій Троценко, ще 28 добровольців зголосилися вступити в батальйон, вони замінять тих бійців, у кого троє або більше дітей або є проблеми зі здоров’ям.
XS
SM
MD
LG