Доступність посилання

ТОП новини

Рада оборони Прикарпаття не дає згоди на відправку батальйону на схід без спецзасобів


Рада оборони Івано-Франківської області на позачерговому засіданні в неділю ухвалила рішення не посилати територіальний батальйон оборони для участі в АТО, поки він не буде забезпечений індивідуальними засобами захисту, бронежилетами.

Як повідомив голова обласної держадміністрації Андрій Троценко, у понеділок 5-й батальйон територіальної оборони області мав би відбути на схід «для виконання бойового завдання», не уточнюючи місце дислокації.

«Скликання Ради оборони зумовлене тим, що ми на сьогоднішній момент не готові піти на такий крок, і відправити наших хлопців, які фактично не укомплектовані бронежилетами, касками – таким чином відправка їх в зону бойових дій на південний схід нашої держави призведе, на нашу думку, до значних втрат в особовому складі і здоров’ї наших прикарпатців, які висловили бажання вступити в батальйон територіальної оборони», – сказав Андрій Троценко.

Звернення направили президенту України, начальнику Генерального штабу Збройних сил України «про неможливість в даних умовах при даному укомплектуванні направляти хлопців в зону бойових дій».

У зверненні мовиться, що батальйон не укомплектований засобами захисту, бронежилетами, кевларовими касками, «що становить пряму загрозу життю і здоров’ю особового складу батальйону».

Тому Рада оборони області вимагає, щоб кошти, які Прикарпаття виділило на спеціальний рахунок Міноборони, – понад 2,5 мільйони гривень – були витрачені на забезпечення потреб батальйону. Наразі є проблеми з договірно-тендерними процедурами.

У батальйоні територіальної оборони 423 бійці. У неділю голова обласної держадміністрації разом з військовим комісаром побував в Делятині, де розташований батальйон. Як повідомив Андрій Троценко, ще 28 добровольців зголосилися вступити в батальйон, вони замінять тих бійців, у кого троє або більше дітей або є проблеми зі здоров’ям.
XS
SM
MD
LG