Доступність посилання

ТОП новини

Поляки по обидва боки барикад на Донбасі? Це провокація – експерти


Проросійські бойовики охороняють свою базу в покинутому шпиталі в селі Семенівка, 27 травня 2014 року
Варшава – Чи є громадяни Польщі учасниками протистояння на Донбасі? Деякі польські та російські ЗМІ поширили інформацію про поляків, які начебто є по обидва боки донецьких барикад. За даними польських політиків і експертів, ці чутки перебільшені і мають на меті дискредитувати Польщу. Проте, наголошують вони, легковажити появою навіть поодиноких польських радикалів на Донбасі не варто.

Польські ЗМІ облетіла новина про те, що в Донецьку серед проросійських сепаратистів з’явився варшав’янин Бартош Бекер. Цей лідер ультраправої організації «Фаланга» твердить, що приїхав на Донбас, щоб надати моральну та інформаційну підтримку сепаратистським утворенням. Про це він говорив на віче, організованому прихильниками так званої «Донецької народної республіки», яку Україна на офіційному рівні визнала терористичною організацією.

У промові, запис якої опублікований одним із найбільших польських інтернет-порталів onet.pl, Бекер наголошував, що він не представляє «польський пронатовський уряд». «Я представляю польський вільний народ, який проти терористичних баз НАТО на території Польщі», – говорив він.

Польська ланка євразійського проекту?

Професор Рафал Панковський, координатор Центру моніторингу расизму в Східній Європі твердить, що появою Бекера на Донбасі не варто легковажити. Він розповів Радіо Свобода про організацію «Фаланга», яку Бекер очолює.
Бартош Бекер – це лідер неофашистської організації «Фаланга», яка діє у Польщі кілька років
Рафал Панковський

«Бартош Бекер – це лідер неофашистської організації «Фаланга», яка діє у Польщі кілька років. Це мала й маргінальна організація, де-факто, в цьому середовищі діє декілька осіб. Це нечисленна організація, яка проте відома тим, що проти своїх політичних суперників застосовувала насилля», – розповідає експерт.

За словами Панковського, «Фаланга» тісно співпрацює з так званим Європейським центром геополітичних аналізів, на чолі якого стоїть польський політик Матеуш Піскорський. У свою чергу Піскорський, наголошує експерт, це так би мовити польська ланка міжнародної мережі євразійського проекту, створеного росіянином Олександром Дугіним.

«Як Піскорський, так і Бекер, лідер «Фаланги», минулого року під час громадянської війни були гостями режиму Ассада в Сирії. Матеуш Піскорський є частим гостем у таких місцях, як Білорусь чи Придністров’я, а нещодавно в Криму, куди він приїжджав як спостерігач за голосуванням, тим самим його легітимізуючи», – зауважує Панковський.
Не можна легковажити цими рухами. Вони можуть бути маргінальними одного дня, та вже наступного вони можуть впливати на події
Рафал Панковський

Він також пояснив: «Ми маємо справу з певним парадоксом у сучасній Європі, який можна назвати інтернаціоналізацією націоналізму. Я вважаю, що не можна легковажити цими рухами. Вони можуть бути маргінальними одного дня, та вже наступного вони можуть впливати на події. Крім цього, вони створюють відповідний настрій, атмосферу, поширюючи ксенофобію, антисемітизм, чи застосовуючи насилля».

Щодо заяв донецьких сепаратистів про те, що начебто на боці української держави воюють польські найманці, то у Варшаві їх спростовують.

Марцін Войцеховський, речник польського МЗС назвав ці твердження чорним PR-ом. Схожі думки у Єжи Дзєвульського, колишнього керівника охорони екс-президента Польщі Олександра Квасневського. Повідомлення російських ЗМІ про те, що він є польським найманцем на службі в української влади, Дзєвульський називає провокацією, яка мала б погіршити політичну ситуацію в регіоні.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG