Доступність посилання

ТОП новини

Україна очікує від Росії реакції на мирний план Порошенка – МЗС


Андрій Дещиця
Україна очікує від Росії реакції на мирний план врегулювання кризи на сході, який запропонував президент Петро Порошенко. Про це повідомив виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. Наразі, за його словами, з боку Москви не спостерігається ані виконання женевських домовленостей від 17 квітня, ані реакції на план Порошенка.

«Ми очікуємо, що Росія все-таки буде виконувати зобов’язання, які вона взяла і у Женеві, і ті, які були висловлені президентом Росії під час його перебування у Франції і під час його короткої розмови з президентом України. Якщо ж Росія на найвищому політичному рівні не буде виконувати своїх зобов’язань, нам не буде залишатися нічого іншого, як закликати світове співтовариство до застосування нових санкцій проти Росії», – зазначив Дещиця, відповідаючи на запитання Радіо Свобода щодо міжнародних гарантій припинення збройного конфлікту на Донбасі.

«На даний момент ми отримуємо лише посилення напруження на східних кордонах і підтримку сепаратистів з боку Росії військами і військовою технікою», – заявив Дещиця.

За словами в.о. міністра, МЗС продовжує працювати у напрямку політичного і дипломатичного розв’язання кризи, в якій опинилась Україна, і конфлікту, який існує між Києвом і Москвою.

План мирного врегулювання ситуації на сході, озвучений Порошенком під час інавгурації, передбачає роззброєння всіх, хто незаконно взяв у руки зброю, амністію для тих сепаратистів, які не скоювали тяжких злочинів, забезпечення коридору для відходу російських найманців, а також дострокові місцеві вибори на Донбасі і пакет економічних реформ.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG