Доступність посилання

ТОП новини

Викрадені діти зі Сніжного переправлені до Росії – посадовець Дніпропетровської ОДА


Діти, захоплені в Сніжному на Донеччині, які їхали на оздоровлення до Кривого Рогу на Дніпропетровщині, були насильно переправлені до Росії. Про це сьогодні на брифінгу заявив в. о. заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Святослав Олійник.

За його даними, в автобусі перебувало 40 дітей. Їх очікували в Кривому Розі, щоб розмістити в дитячому таборі.

«40 дітей, у тому числі і дітей-інвалідів, були зупинені бойовиками і примусово відправлені за межі України, на територію Російської Федерації. Захоплення сталося в Донецькій області, тобто в юрисдикції Донецької облдержадміністрації. Інформацію ми отримуємо з управління внутрішніх справ Донецька по лінії ДАІ», – сказав Святослав Олійник.

Тим часом, у Криворізькій міській раді повідомили, що все ще сподіваються на приїзд дітей зі Сніжного. Загалом, за даними з міськради, Кривий Ріг готовий прийняти більше 400 дітей із східного регіону. Усі витрати на їхнє перебування взяв на себе міський бюджет.

Водночас, за даними з обласної організації Партії регіонів, голова партійної організації на Дніпропетровщині Олександр Вілкул сьогодні зажадав у керівництва угруповання «ДНР», яке українська влада називає терористичним, звільнити захоплених дітей-сиріт зі Сніжного. Він заявив, що вимагає «негайно забезпечити безперешкодний проїзд 25 дітей-сиріт та вихованців дитячих будинків сімейного типу в Кривий Ріг, де підготували всі умови для соціальної реабілітації та оздоровлення».

12 червня Донецька облдержадміністрація заявила, що озброєні люди захопили автобус із дітьми зі Сніжного, які прямували на оздоровлення у Дніпропетровську область. В ОДА повідомляють, що автобус затримали бойовики «Донецької народної республіки».
XS
SM
MD
LG