Доступність посилання

ТОП новини

Від початку російської агресії в Україні зафіксували сотні випадків порушення свободи слова – ІМІ


Від початку російської агресії (з 1 березня 2014 року) в Україні було зафіксовано 368 фактів порушень свободи слова, з них майже 80% пов’язані з російською агресією і сталися вони на сході України і в Криму. Про такі дані моніторингу Інституту масової інформації Радіо Свобода повідомила регіональний представник ІМІ в Дніпропетровську Зоя Красовська.

За даними Красовської, водночас зафіксовані області, у яких порушень зовсім не було: Запорізька, Кіровоградська, Хмельницька і Житомирська – або було небагато (на Дніпропетровщині зафіксували чотири випадки).

«Найгіршими регіонами для журналістів стали Крим (118 випадків порушень), Донецька область (95), Луганська область (50), на четвертому місці – Київ (22 порушення)», – повідомила Красовська.

За її словами, основними викликами для свободи слова в Україні з початку російської агресії стали відключення українських телеканалів і цензура на окупованих територіях – 88 випадків, напади на журналістів – 87 випадків, напади на офіси місцевих ЗМІ – 43 випадки.

У травні уперше в Україні загинув співробітник іноземних ЗМІ, що висвітлював події на сході країни – італійський журналіст Андреа Рокеллі. У травні також сталося сім випадків незаконних арештів журналістів, зокрема п’ять відбулося в Криму і були здійснені представниками російських структур.

Інститут масової інформації проводить всеукраїнський моніторинг свободи слова за категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск.
XS
SM
MD
LG