Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 15:33
Новини | Політика

МЗС Росії: ООН має подвійні стандарти в оцінці подій під російським посольством в Києві


Західні партнери Росії в Раді Безпеки ООН продемонстрували подвійні стандарти, відмовившись засудити напад на будівлю російського посольства в Києві 14 червня. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Геннадій Гатілов.

«Викликає здивування такий підхід партнерів, оскільки у всіх попередніх аналогічних випадках, пов'язаних з нападом на дипломатичні представництва, Рада Безпеки ООН негайно реагувала на них осудом», – сказав Гатілов.

За його словами, Росія запропонувала прийняти в Раді безпеки ООН заяву для преси із засудженням нападу на диппредставництво. Російською делегацією в ООН був підготовлений стандартний для таких ситуацій текст.

«З вини наших західних партнерів його не вдалося узгодити», – сказав Гатілов.
За його словами, мотивували свою відмову в ООН необхідністю пов'язати цей інцидент із загальним контекстом ситуації в Україні, а не зумисним нападом на дипредставництво.

«Не повинно викликати ніяких питань те, що такі дії незалежно від усіх інших обставин, повинні бути суворо засуджені», – сказав заступник міністра закордонних справ Росії.

Російський дипломат назвав суботній інцидент порушенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

14 червня в Києві біля будівлі посольства Росії в Україні активісти вимагали від російської влади припинити втручаання у внутрішні справи України, а від російських дипломатів – залишити територію країни. Вході акції було перевернуто кілька автомобілів з дипломатичними номерами, а будівлю посольства активісти закидали яйцями та пакетами із зеленкою.

За фактом цих подій порушено справу за статтею про хуліганство.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG