Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:18

Андрій Дещиця. Робота в бойових умовах і «ла-ла-ла-ла»


Український міністр закордонних справ Андрій Дещиця
В Україні і поза її межами активно обговорюють спілкування виконувача обов’язків міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з протестувальниками під стінами російського посольства минулої суботи. Керівник української дипломатії, намагаючись заспокоїти натовп, процитував слова із популярної пісеньки футбольних фанатів «Путін – х**ло». Україна та Росія нині перебувають на найгіршій стадії відносин через анексію Москвою Криму та підтримку проросійських сепаратистів на Донбасі. Але чи варто фразу міністра Дещиці виривати з контексту?

З одного боку й справді – вживання нецензурної лексики взагалі є справою негарною. Тим більше коли міністр однієї країни лайливо висловлюється про главу іншої держави. Але все ж таки, а за яких умов це сталося? Це була субота, 14 червня. Вночі того дня в аеропорту Луганська був збитий літак із – як виглядає – російської зброї і загинули 49 українських вояків. Під посольство Росії прийшов чисельний натовп обурених, переверталися автівки російських дипломатів, готувався штурм будівлі дипломатичної місії…
Як громадянин я розумію, що навіть міністри мають часом право на такі емоції і такі погляди
Сергій Солодкий


Тому за таких «гарячих» обставин дипломатичний протокол може й відступити, пояснює заступник директора Інституту світової політики у Києві Сергій Солодкий. «Очевидно в цьому випадку в особі міністра більше говорив не чиновник, не виконувач протоколу, а громадянин, людина. І з одного боку, я можу міністрові дорікнути, що він порушив протокольні норми, але як громадянин я розумію, що навіть міністри мають часом право на такі емоції і такі погляди».

Якщо уважно придивитися і прислухатись, то стає зрозумілим, що Андрій Дещиця сказав нецензурну репліку ніби продовжуючи фразу однієї з протестувальниць. Відчуття таке, що його – із закликами до натовпу заспокоїтись і не штурмувати посольство – не відпустили б з миром, його ніби змусили сказати те, що він сказав!

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


На пом’якшення підходу до міністра працює і те, що це не була офіційна заява, це не був офіційний виступ – це було неформальне спілкування в дуже й дуже складних умовах. І метою було – зупинити розлючений натовп.
Головне було – щоб вони не били вікна, адже вони взагалі хотіли підпалити посольство
Андрій Дещиця

Власне, на це звернув увагу й сам керівник МЗС Андрій Дещиця в інтерв’ю радіостанції «Ехо Москви»: «Люди висловлювали свої погляди різні і слова протесту. І це краще, аніж жбурляти каміння і коктейлі Молотова у посольство. І ми повинні були цих людей зупинити, щоб вони не спровокували напад на посольство і щоб не було його штурму. Головне було – щоб вони не били вікна, адже вони взагалі хотіли підпалити посольство».

Ще один момент: чи хотів виконувач обов’язки міністра аби його лайливі слова набули публічного розголосу? Теж ні! Він став жертвою новітніх технологій, коли будь-хто може записати будь-що і миттєво виставити в інтернет.

Російські офіційні представники гостро засудили нецензурну фразу Дещиці під посольством.
Чи має Дещиця після слів «Путін – х**ло» піти з посади міністра МЗС?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Два слова дошкульніші та ефективніші за дотеперішні дії?

Але український експерт-міжнародник Сергій Солодкий каже, що слова Дещиці можна трактувати як своєрідний крик розпачу: Росія дестабілізує Україну, постачає зброю сепаратистам, десятками гинуть українські вояки, а санкції Заходу малоефективні.
Це така заява відчаю з боку міністра і цілого українського народу доволі дошкульна і набагато ефективніша, аніж оті всі інструменти, які до цього часу задіювала Україна і світова спільнота
Сергій Солодкий

«Можливо, це така заява відчаю з боку міністра і з боку цілого українського народу, але доволі дошкульна і набагато ефективніша, аніж оті всі інструменти, які до цього часу задіювала Україна і світова спільнота», – каже аналітик.

За словами експерта, фраза Дещиці б’є по мачізму президента Путіна, який і сам відомий використанням непристойних фраз – причому свідомим і добре продуманим.

Тепер багато хто обговорює політичне майбутнє Андрія Дещиці, якого президент Порошенко ніби все одно не збирався призначати новим міністром. Але ситуація повернулася так, що й звільнити голосно і швидко Дещицю президент теж не зможе – це сприйматиметься як поступка Росії.

Комічність ситуації і в тому, що кілька місяців перебування Дещиці на посаді, можливо, запам’ятаються не важкою працею в надзвичайно складних – навіть бойових! – умовах, а випадковою фразою, яка стала хітом інтернету. В інтернетних хітів своє – віртуальне – життя. І тепер «ла-ла-ла» співають і на пляжах Америки, і в барах далекого Токіо…

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

  • 16x9 Image

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters в Києві, на Всесвітній службі Бі-Бі-Сі в Лондоні, кореспондентом телеканалу 1+1 та агенції УНІАН в Брюсселі, а нині - редактор Радіо Свобода в Празі.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG