Доступність посилання

16 Січень 2018, Київ 19:44

Бійці батальйону «Азов» вимагають від влади наказу діяти


Бійці батальйону «Азов», що брали участь у антитерористичній операції та звільняли Маріуполь, втомилися від зволікання влади. Активісти вимагають рішучих наказів діяти. Попри те, що батальйон, після операції в Маріуполі, вирішили повернути в Запорізьку область, бійці продовжують щоденні тренування та готові долучитися до АТО.

Щоденні тренування, фізичні навантаження, вправи зі стрільби та повна готовність вступити в зону бойових дій. Батальйон «Азов», значну частину котрого складають ультрас різних футбольних клубів просто обурений відсутністю наказів з боку української влади. Хлопці згадують операцію в Маріуполі і говорять – треба було йти далі. Боєць з позивним «Цезар» в ході тієї операції рятував товаришу руку. Тому кулею майже відірвало біцепс. Сьогодні хлопця непокоїть те, що батальйон зупинили. «Цезар» стверджує – зволікання губить людські життя.
Ми тільки почали брати ініціативу, нам знову сказали, що ми зупиняємося. Таке враження, що там керують просто зрадники прямо з Москви
боєць з позивним «Цезар»

«Ми тільки почали брати ініціативу, нам знову сказали, що ми зупиняємося. Таке враження, що там керують просто зрадники прямо з Москви. Тому максимальний темп, агресивний наступ і вони просто не втримаються. Тому що вони не втрималися навіть перед 60 добровольцями, непрофесійними вояками з батальйону «Азов». Що вже говорити про професійну армію, про спецназ, про десантуру. Чим довше ми будемо бавитися з терористами в ці ігри, в гуманізм і тому подібне, то більше людей вони привезуть з Росії, то більше людей наших загине. І мирних людей», – говорить хлопець.

Інший активіст з Одеси з позивним іменем «Шама» говорить – спочатку справді думав, що частина людей з боку сепаратистів воюють за ідею. Втім, після операції в Маріуполі, такі думки зникли. Контингент специфічний і серед затриманих жоден не говорив про ідеологічні мотиви, зазначає «Шама».
Вразило те, що серед затриманих всі якісь пропиті. У того нема фаланги пальця, у того зубів, вони були як жебраки, убогі. Ідеєю там і не пахло
боєць з позивним «Шама»

«Вразило те, що серед затриманих всі якісь пропиті. У того нема фаланги пальця, у того зубів, вони були як жебраки, убогі. Ідеєю там і не пахло. Гроші і алкоголь. А найстрашніше, що для них це варіант, бо він думає, що ось він взяв автомат і з цим автоматом він вже став людиною. Вибір, котрий вони зробили, не був мотивований ідеологією. Можливо це все питання глобального недопрацювання державою», – запевняє боєць.

«Максимальний темп, агресивний наступ і вони не втримаються»

Утім хлопці вже зрозуміли, що батальйон у найближчі дні не приступить до виконання бойових завдань. Адже президент України Петро Порошенко заявив про припинення вогню українськими військовими на Сході в односторонньому порядку. Цей крок українська влада зробила, щоб дати можливість незаконним збройним формуванням роззброїтися, а найманцям покинути Україну. Втім, мовчати зброя українців буде недовго, зазначив президент.

«Можу сказати, що час припинення вогню буде достатньо коротким. Ми чекаємо, що одразу після цього відбудеться роззброєння незаконних військових формувань, відбудеться наведення ладу і порядку, включаючи спільне патрулювання проти мародерів, злочинів, бандитів які дестабілізують ситуацію на сході», – підкреслив Петро Порошенко.

Новини про тимчасове припинення вогню військові сприйняли вкрай холодно Кажуть лише, що продовжують чекати наказу до жорсткої боротьби в рамках АТО.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG