Доступність посилання

ТОП новини

Чи виграє економіка від призначення Гонтарєвої головою НБУ?


Новобризначений голова НБУ Валерія Гонтарєва, 19 червня 2014 року
Новобризначений голова НБУ Валерія Гонтарєва, 19 червня 2014 року
Верховна Рада проголосувала за кілька ключових кадрових призначень Петра Порошенка. Андрія Дещицю на посаді керівника Міністерства закордонних справ замінив Петро Клімкін. Віталій Ярема став новим генеральним прокурором. А головою Національного банку України призначили Валерію Гонтарєву. Вона пропрацювала у фінансовій сфері понад 20 років, але ніколи не була публічною. Експерти прокоментували, що означатиме для української економіки призначення Валерії Гонтарєвої.

Вперше за історію української Незалежності головою Нацбанку стала жінка. Валерія Гонтарєва – досвідчений економіст із більш ніж 20-річним стажем. Вона працювала на Українській міжбанківській валютній біржі та керувала українським представництвом голландського ING банку. Окрім того, Гонтарєва очолювала раду директорів групи «Інвестиційний капітал». Останній рік вона була головою Наглядової ради «Авангардбанку».

Ярослав Солтис
Ярослав Солтис
Досвід роботи в банках з іноземним капіталом – це безумовна перевага Валерії Гонтарєвої. У цьому переконаний експерт з банківської справи Ярослав Солтис. На його думку, це допоможе запровадити в НБУ європейські стандарти та процедури, які діють в ING банку. Експерт зазначає, що це також допоможе якісно реформувати українську банківську сферу.

«Рефінансування поганих банків: не давати гроші тим, хто не вміє керувати. Банкрот повинен мати право бути банкротом. А не вся економіка Україна повинна рятувати збанкрутілі банки», – додає Ярослав Солтис.

Василь Горбаль
Василь Горбаль
Окрім того, Гортарєвій необхідно буде повернути довіру до українських банків і зупинити відтік депозитних вкладів. У цьому переконаний член Ради НБУ та народний депутат Василя Горбаль.

На відміну від Степана Кубіва, Валерія Гонтарєва ніколи не була в політиці. За словами Василя Горбаля, багато депутатів Верховної Ради скаржились, що мало що знають про Гонтарєву. Проте, на його думку, це є безумовною перевагою нової голови НБУ. Із цим також погоджується президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Він вважає, що саме це допоможе Валерії Гонтарєвій уникнути зовнішнього впливу на НБУ.

«Вона дійсно зробить акціонерний банк, як і вимагає законодавство, незалежним. Щоб він дійсно проводив свою політику і при необхідності міг сказати своє слово щодо Міністерства фінансів та Міністерства економіки», – додає він.

Експерт Олександр Охріменко характеризує нову голову НБУ як професіонала, що завжди має свою думку і ухвалює економічні рішення без чужого впливу. Окрім того, зазначає він, Нацбанк тільки виграє, коли його очолить фахівець із інвестування.

«Їй буде простіше знайти спільну мову з Міжнародним валютним фондом, іншими міжнародними фінансовими організаціями і взагалі із зарубіжними інвесторами. Тому що вона знає, що вони хочуть, як вони бачать Україну, які проблеми», – додає він.

За призначення Валерії Гонтарєвої головою Нацбанку проголосували 349 депутатів. Спершу фракція «Батьківщина» відмовлялася голосувати за цю кандидатуру. Проте зрештою за Гонтарєву проголосували 56 депутатів «Батьківщини», проти – лише чотири, ще троє утримались.

Голова НБУ призначається Верховною Радою за поданням президента України строком на сім років. Степан Кубів вступив на посаду керівника НБУ в лютому цього року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG