Доступність посилання

ТОП новини

Москві Донбас потрібен як буфер, що відокремлює Росію від Заходу – політолог


Коли – після масових акцій протесту в Києві, що призвели до усунення Віктора Януковича, – Росія анексувала Крим, російське керівництво заявляло, що ні зброєю, ні військовими, не допомагає сепаратистам. Сьогодні Кремль дотримується такої ж «тактики» і на Сході України.

На початку червня президент Росії Володимир Путін заявив в інтерв'ю французькому журналісту, що американці брешуть, звинувачуючи Москву у надісланні сепаратистам на Сході України зброї та людей.

«Ніяких збройних сил, ніяких російських інструкторів на південному сході України немає. Не було і немає», – заявив Путін.

Після цього, він закликав Вашингтон пред'явити докази на підтримку таких звинувачень.

Минулого тижня в YouTube з'явився відеозапис, на якому три сучасні російські танки Т-64 їдуть по вулицях контрольованого сепаратистами Донецька.

Відтак керівництво НАТО опублікувало зроблені з супутника фотознімки, що свідчать про те, що ці танки прибули з півдня Росії і входили до складу великої автоколони зі зброєю, що доставила в Україну також і гранатомети.

Московський військовий аналітик Павло Фельгенгауер вважає, що Кремль відправив в Україну танки для підняття бойового духу бойовиків, що протистоять АТО, яку провадить українська армія.

«Ці танки мали стати потужним засобом підняття морального духу. Так що їх там виставили напоказ не для Заходу, а для місцевого споживання», – так сформулював свою думку експерт.

Українські війська поступово стискають кільце навколо сепаратистів. Цього тижня Ігор Стрєлков – один з лідерів бойовиків – звернувся до Москви з проханням терміново відправити туди чергову партію зброї. Інші лідери сепаратистів особисто побували в столиці Росії і звернулися за допомогою до російського керівництва.

Впливовий ідеолог сьогоднішнього російського націоналізму Сергій Марков стверджує, що Москві Донбас потрібен як буфер, що відокремлює Росію від Заходу.
Росія не може віддати Донбас, оскільки наступний удар буде завдано по Росії
Сергій Марков

«Росія не може віддати Донбас, – вважає Марков, – оскільки наступний удар буде завдано по Росії».

За словами Сергія Маркова, якщо Росія допустить, щоб у Києві продовжував перебувати при владі прозахідний уряд, то «в 2017 до Росії через Крим вторгнеться НАТОвсько-українська армія».

Президент України Петро Порошенко пропонує припинити бойові дії в односторонньому порядку. Однак його військам необхідно спочатку перекрити шляхи постачання російської зброї, закривши кордон з Росією протяжністю близько 2 тисяч кілометрів.

З іншого боку кордону, Росія знову нарощує свою військову міць. За словами Фельгенгауера, мета в даному випадку полягає в тому, щоб у Росії була можливість почати наступ і перейти кордон у липні або серпні.

«Якщо буде загроза придушення повстання, то Росія може втрутитися і застосувати силу», – підкреслює Фельгенгауер.

Тим часом у вівторок – через день після припинення Росією поставок газу Україні – стався вибух на газопроводі, яким російський газ доставляється до Європи. Українська влада не виключили можливості теракту, спрямованого на підрив репутації України як надійного транзитного коридору для поставок енергоносіїв.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG