Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2018, Київ 17:56

ЄС розмістить в Україні місію з реформування міліції, судочинства та сфери громадянської безпеки


(©Shutterstock)
Надіслати в Україну європейську місію під егідою Європейської спільної політики з безпеки та оборони, вирішили сьогодні голови дипломатичних відомств країн співдружності. Її завданням буде допомога в реформуванні системи української громадянської оборони, правоохоронних органів, Нацгвардії та системи правосуддя.

Про це йдеться у резолюції засідання Ради міністірів закордонних справ ЄС, яке відбулося у Люксембурзі.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Катрін Аштон, зокрема заявила, що «Україна звернулася із проханням про підтримку ЄС, оскільки вона вступає у критичний момент на шляху реформування свого сектору цивільної безпеки. Наша місія запропонує їй європейський досвід у підтримці української влади в сфері вдосконалення управління ефективною та справедливою правоохоронною системою, що перебуватиме під
демократичним контролем».

Серед головних завдань місії – надання стратегічних рекомендацій для розвитку сталої, підзвітної та ефективної служби громадянської безпеки, яка сприятиме зміцненню верховенства права в Україні. Радники ЄС насамперед зосередяться на підтримці відповідних українських правоохоронних, судових та інших органів, – повідомляє з Люксембурга кореспондент Радіо Свобода.

Штаб-квартира європейської місії розміститься в Києві, однак вона буде координувати регіональні консультативні програми. Перша команда європейських експертів прибуде до України вже за декілька тижнів. Початковий мандат місії розрахований на два роки.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG