Доступність посилання

ТОП новини

Мода на все українське набирає обертів


Принт проекту «НЮКРЕЙН!»
Принт проекту «НЮКРЕЙН!»
Мода на все українське набирає обертів. Люди купують одяг із національною символікою, віддають перевагу українським дизайнерам і всіляко підкреслюють національну ідентичність аксесуарами. Радіо Свобода дослідило, хто творить патріотичний одяг і хто його купує.

Футболка «НЮКРЕЙН!»
Футболка «НЮКРЕЙН!»
Футболки з гербом України, рюкзаки в синьо-жовтих кольорах та вечірні сукні з елементами вишиванки: разом із національною самосвідомістю зріс також попит на українську символіку. Саме події Майдану, анексія Криму та війна на Сході країни відчутно вплинули на ставлення до всього українського. Так вважає Олег Загребной, засновник та керівник проекту «НЮКРЕЙН!». За його словами, команда проекту створювала одяг із національною символікою ще від 2009 року, проте саме останні півроку патріотизм почав диктувати свої правила сучасній моді.

«Якщо люди будуть виробляти щось нове, не будуть зациклюватися на одних і тим самих символах, будуть оригінальними і робитимуть якісні речі – я думаю, цей тренд залишиться», – вважає він.

На думку Олега Загребного, зараз найпопулярнішим символом є герб України. Проте він переконаний: слід шукати нові дизайнерські рішення, аби українська символіка залишалась актуальною на ринку.

«Українська культура і стилістика, насправді, дуже глибока. Є маса українських символів, які ще не використані, наприклад, верба, калина, поєднання кольорів», – додає Загребной.

Я вплітаю вишивку в сучасний одяг – Караванська

Оксана Караванська – одна з українських дизайнерок, хто завжди використовував українські мотиви у своєму одязі. Наприкінці березня вона стала першою українкою, кого запросили презентувати свою колекцію в престижному клубі The National Arts Club у Нью-Йорку. Американські модниці могли роздивитись, наприклад, блузи з візерунками чорного кольору, які нагадували традиційну українську вишиванку.

«Особисто я не просто банально використовую якусь вишивку, а органічно вплітаю в абсолютно сучасний одяг», – додала дизайнерка.

На думку Оксани Караванської, зріс попит не лише на українську символіку, а й на українських дизайнерів. Проте необхідно робити дійсно якісну продукцію, аби не розчарувати тих покупців, які раніше віддавали перевагу закордонним брендам, вважає вона.

«Якщо ми виставимо планку високо, то попит не знизиться. А якщо почнемо халтурити, це вже будуть наші проблеми. Покупець і споживач на сьогоднішній день дуже відкриті до українських брендів», – зауважила Караванська.

Дизайнери додають до показів патріотичні аксесуари та музику

Українські дизайнери виразили своє ставлення до подій в Україні не лише активною громадською позицією, а й організацією показів під час останнього Українського тижня моди. Про це розповіла засновниця головної події в українській моді Ірина Данилевська.

«Сказати, що був дуже великий вплив української символіки на самі колекції, я не можу, тому що наші дизайнери готують колекції набагато раніше від Тижня моди. Але кожен дизайнер вважав за потрібне висловити свою позицію, в основному, за рахунок аксесуарів, певної музики, нюансів постановки цієї колекції. Це було правильно сприйнято не тільки українцями. Це було також дуже зрозуміло і схвально сприйнято закордонними ЗМІ», – розповіла організаторка.

За словами Олега Загребного, одягом та аксесуарами з патріотичною символікою найбільше цікавляться люди від 25 років, які переймаються подіями в країні і хочуть підтримати українського виробника. Проте український дух проявляють не лише в одязі, а й у жовто-блакитному манікюрі, червоних вінках та козацькій зачісці з «оселедцем».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG