Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко обіцяє персонально розповісти лідерам ЄС про перші результати мирного плану


Петро Порошенко
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко має намір персонально представити лідерам Євросоюзу інформацію про перші результати реалізації мирного плану напередодні засідання Європейської ради 27 червня. Як повідомляє прес-служба глави держави, про це він сказав у телефонній розмові із головою Європейської комісії Жозе-Мануелем Баррозу.

За повідомленням, голова Єврокомісії висловив підтримку запропонованого мирного плану і режиму припинення вогню.

Порошенко повідомив, що у відповідь на мирні ініціативи влади бойовики не склали зброю і продовжують обстріли підрозділів Збройних сил України. «За останні 72 години з часу оголошення перемир’я у нас не спостерігається жодного поліпшення ситуації на сході. І навпаки, за цей час терористи 31 раз порушили режим припинення вогню. Україна втратила одного військовослужбовця, сімох поранено», – заявив президент.

Але, за його словами, влада наполягає «на мирному врегулюванні». «Зокрема, ми запросили інспекторів місії ОБСЄ відвідати та засвідчити повне виконання умов мирного плану українською стороною», – сказав Порошенко.

Президент також повідомив про готовність при належних умовах безпеки надіслати до Слов’янська групу для відновлення інфраструктури поставки води і енергоресурсів, зруйновану бойовиками.

Порошенко подякував ЄС за солідарність з Україною і запевнив у тісній координації дій. Він позитивно оцінив висновки Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, яка дала високу оцінку виконанню Україною першого етапу плану дій щодо лібералізації візового режиму і повідомила про рішення розпочати роботу в рамках другого етапу.

Він подякував Баррозу за фінансову підтримку реформи судової системи, правоохоронних органів і запевнив, що Україна налаштована продемонструвати значний прогрес у цьому напрямку.

Також Президент України високо оцінив рішення Ради ЄС зі створення місії в рамках спільної політики безпеки й оборони ЄС для підтримки України у реформуванні сектору громадської безпеки, зокрема міліції.
XS
SM
MD
LG