Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 24 червня. До Ростовської області втекло понад півмільйона громадян України


Російський телеканали ТВЦ, «Росія 24» та інші російські ЗМІ продовжують стверджувати, що щодня з України до Росія їде до 10 тисяч біженців. У Москві звинувачують Державний департамент США у недовірі до інформації Москви щодо українських біженців, бо представники Білого дому заявили, що не бачать масового виїзду біженців з України до Росії. У Москві також заявляють, що «завжди є загроза безпеці росіянам, які мешкають за межами Росії».

Російський телеканал ТВЦ звинувачує Держаний департамент США: «Американська адміністрація не бажає бачити порушення прав людини і потоки біженців з України. За твердженнями офіційного Вашингтона, всі повідомлення про вимушеність для тисяч жителів покинути свої будинки через воєнні дії не відповідають дійсності. Про це заявила у понеділок представник Державного департаменту США Марі Гарф, при цьому жодних доказів цього вона не навела».

До того цілодобовий московський телеканал «Росія 24» повідомив наступне: «Більше, як півмільйона громадян України перебуває зараз в Ростовській області, заявив голова федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський. Хоча біженців із них лише 3 відсотки. Але й це досить значна кількість, понад 18 тисяч, дуже багато жінок і дітей».

(Дивитись з 5:30)

Хоча ще вчора МНС Росії вів мову лише про 12 тисяч біженців з України та лише про близько 300 українців, які попросили тимчасовий притулок в Україні.

А «Новини Донбасу» цитують з цього приводу мера Донецька Валерія Лук’янченка, який сказав: «Те що знімають російські телеканали, мовляв, біженці виїздять з Донбасу суцільним потоком, не відповідає дійсності. Часто це лише телевізійні постановки».

Москва вважає, що загроза безпеці росіян існує завжди

Рада федерації Росії на засіданні в середу, 25 червня, має підтримати рішення президента Росії Володимира Путіна про відкликання згоди, наданої верхньою палатою парламенту, на використання Збройних сил Російської Федерації на території України. Про це повідомив ЗМІ Росії заступник голови комітету з міжнародних справ верхньої палати Андрій Клімов.

Цікавою була відповідь Клімова на запитання телеканалу «Росія 24»: «Ведучий: Андрію Аркадійовичу, коли ви, Рада федерації давали право президенту Путіну на використання армії Росії на території України, це мотивувалося тим, що йдеться про захист інтересів безпеки російських громадян. Як же сьогодні, коли це право президента скасовується, то й безпеці російських громадян вже нічого не загрожує? Клімов: Ну ви знаєте, справа у тому, що безпеці російських громадян, якщо вести мову абсолютно відкрито, завжди є загроза».

У вівторок президент Росії Володимир Путін попросив Раду федерації скасувати постанову від 1 березня про використання російської армії на території України, повідомив прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков.

Президент України Петро Порошенко розцінює звернення президента Росії Володимира Путіна до Ради Федерації щодо скасування рішення про введення Збройних сил Росії на територію України як перший практичний крок на шляху врегулювання ситуації в східних регіонах.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG