Доступність посилання

ТОП новини

Росія називає доповідь ООН політично мотивованою


©Shutterstock

Члени РБ ООН заслухали звіт Місії ООН щодо дотримання прав людини в Україні. Звіт покладає відповідальність на Москву за підривну діяльність на сході України і постачання сепаратистам зброї та бойовиків.

Рада Безпеки ООН підтримала мирний план українського уряду і закликає Росію сприяти деескалації конфлікту, хоча немає сумніву, що саме Росія сприяє сепаратистам і до сьогодні роздмухувала конфлікт. У вівторок відбулося засідання Ради Безпеки ООН, присвячене українському питанню за головування Росії.

Заступник генерального секретаря ООН з питань прав людини Іван Шимонович наголосив, що останнім часом в Україні простежуються позитивні сигнали, особливо у питанні подолання дискримінації та корупції. Утім, порушення прав людини та тортури – особливо на Сході та в Криму – продовжуються, але винна у цьому, по більшості, агресивна поведінка Росії. Високопосадовець ООН розповів про причини великої кількості внутрішніх біженців зі Сходу України:

«Населення лишає домівки частково зі страху, але в більшості через економічні та соціальні проблеми регіону. За останні два тижні кількість переселенців в країні подвоїлась. Станом на 23 червня ми зафіксували понад 46 100 переселенців, 11 500 із Криму і близько 34 600 тисяч осіб зі Сходу. Утім, через те, що раніше така статистика не велась і до деяких регіонів ми мали обмежений доступ, ці цифри швидше всього є значно вищими».

У звіті йдеться про російську підтримку сепаратистів зброєю та бойовиками. Окремий розділ присвячений пропаганді російських медіа, які неправдиво звинувачують не лише Україну, а й міжнародні інституції у підтримці української влади, зокрема й ООН, яка нібито забезпечує українське військо гелікоптерами. Звіт містить рекомендації до уряду України щодо покращення ситуації з правами людини, а місія ООН вирішила продовжити роботу на території України.

На ролі Росії у розпалюванні ворожнечі в українсько-російському конфлікті наголосила постійний представник Сполучених Штатів в ООН Саманта Пауер:

«Лише минулого тижня глава ЗМС Росії Сергій Лавров звинуватив українські війська у етнічних чистках. Кілька днів раніше Державна дума неправидиво звинуватила Україну в проведенні масштабного геноциду. Сполучені Штати, Рада Безпеки та ООН дуже серйозно ставляться до будь-яких повідомлень щодо етнічних чисток чи геноциду. Утім такі беззмістовні звинувачення лише радикалізують російських сепаратистів і сприяють ескалації конфлікту».

Саманта Пауер акцентувала увагу на переслідуваннях та тортурах кримських татар лише за спілкування рідною мовою або за проукраїнську позицію. Вона звинуватила Росію у підтримці цієї політики стосовно татарського народу у Криму. Росія підтримує насильство в Україні, – наголосила постійний представник США:

«Іронічно, Росія спробувала охарактеризувати ситуацію в Україні як гуманітарна криза. Вони неправдиво назвали себе захисником прав людей, а російську армію – агенцією гуманітарної допомоги. Але ця гуманітарна агенція відправляє солдатів, а не лікарів, бойовиків, а не волонтерів. Вона забезпечує зброєю, а не їжею. Росія каже, що 100 000 біженців втекли з України, утім за даними ООН ця цифра складає 4 600 людей».

Саманта Пауер також розповіла про російські танки в руках сепаратистів. Якщо Росія не зупиниться, її чекають жорсткіші санкції, – впевнені члени Ради Безпеки ООН.

Голова Постійного представництва Великобританії при ООН Марк Лаял Ґрант зазначив, що якщо Росія не змінить свого курсу, країни Європейського Союзу заявили про свою готовність запровадити серйозніші обмеження проти Росії.

Британський посланець в ООН підтримав план президента Порошенка і наголосив, що Британія не збирається визнавати Крим російською територією.

Натомість Віталій Чуркін, головуючий на сьогоднішньому засіданні, заявив, що питання кримських татар не повинно підніматися у звіті щодо порушення прав людей. Він запропонував розслідувати інформацію російської пропаганди щодо порушення прав людини українськими військовими. До мирного плану Порошенка представник Росії закликав поставитися обережно. У своєму виступі він жодного разу не назвав нову владу в України урядом, а Петра Порошенка – президентом. Чуркін назвав доповідь місії щодо прав людини політично мотивованою на користь Києва, яка підриває довіру до такого органу як ООН.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG