Доступність посилання

ТОП новини

Угода про асоціацію – не фінал співпраці з ЄС – Герман Ван РомпейПісля підписання Угоди про асоціацію України і ЄС. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозо (л), президент України Петро Порошенко (в центрі) і голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей, Брюссель, 27 червня 2014 року
Після підписання Угоди про асоціацію України і ЄС. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозо (л), президент України Петро Порошенко (в центрі) і голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей, Брюссель, 27 червня 2014 року

Євросоюз розглядає угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною, як початок для розбудови нових відносин цих країн із Брюсселем, і обіцяє їм повномасштабну підтримку. Про це на церемонії підписання документів заявив президент Європейської ради Герман Ван Ромпей.

«Це підписання – це пункт призначення, після двох десятиліть співпраці, але це також і початок для розбудову відносин із ЄС. Ця угода – це не фінальна стадія нашої співпраці», – сказав Ван Ромпей.

Він зауважив, що, підписуючи угоди про асоціацію, Грузія, Молдова та Україна обирають розбудова демократії та модернізацію економіки як пріоритети свого розвитку. «ЄС буде на стороні країн-партнерів, надаючи політичну, технічну та фінансову допомогу. Безвізові подорожі зблизять наші суспільства, як це вже має місце у випадку Молдові», – додав президент Європейської ради.

Він наголосив, що одним із найбільших викликів сьогодні є «невизначеність у відносинах з Росією». «Євросоюз на вашій стороні більше, ніж коли-небудь. Ви маєте нашу підтримку, солідарність і підтримку територіальної цілісності», – заявив Герман Ван Ромпей.

Водночас, за його словами, ЄС готовий співпрацювати з Росією стільки, скільки знадобиться, щоб Європа залишалася стабільним континентом.

«Майбутні покоління в Грузії, Молдові та Україні пам’ятатимуть цей день», – завершив свій виступ очільник Європейської ради.

27 червня у Брюсселі Україна, а також Грузія і Молдова підписали з ЄС угоди про асоціацію.

XS
SM
MD
LG