Доступність посилання

ТОП новини

Що дасть українцям зона вільної торгівлі з ЄС? (Європейська преса)


Європейська преса виділяє дві головних теми, пов’язані з Україною: конфлікт на сході і підписання президентом Порошенком економічної частини угоди про асоціацію України з ЄС. Експерти вважають, що теми також найбільш важливі для майбутнього України, оскільки від того, як вдасться Києву досягнути миру в регіоні, залежить успіх реформ, яких вимагає нова угода з ЄС.

Польська газета Rzeczpospolita вважає, що успішне впровадження українцями умов угоди про асоціацію, яку Київ підписав 27 червня в цілому, може принести їм упродовж 3-5 років (за оптимістичним сценарієм ) такий рівень життя, який має сучасна Польща. Хоча сьогодні рівень життя в Україні у 4 рази нижчий від середньо-європейського рівня, а в осадженому сепаратистами Донбасі ще гірший. Оглядач Анджей Белецький також наголошує, що ЄС погодився на впровадження угоди з Україною у життя відразу ж після ратифікації її в парламенті, не чекаючи ратифікації її у 28 країнах ЄС. Але, на думку оглядача, тут уже є перші підводні камені, коли існує загроза блокування ратифікації угоди про асоціацію частиною українських олігархів через своїх посланців у Верховній Раді. Олігархам в Україні, як пишуть експерти, в угоді багато що не подобається, це й прозорість державних закупівель, нові норми екології виробництва, що вимагає великих інвестиції у модернізацію підприємств. Ще однією загрозою впровадження угоди про асоціацію в життя в Україні є Росія, яка вже сьогодні готова задушити цілі галузі української економіки високими ввізними митами на українські товари. Також є побоювання аналітиків щодо того, що Україна не зможе вміло освоїти мільярдні інвестиційні кредити Заходу, за якими потім, у разі успіху, можуть прийти й величезні гранти для охорони природного середовища, соціального забезпечення українців. Але для цього українській громаді доведеться подолати ментальність бідних споживачів державних подачок, тотальну корупцію. Однією з найбільших перешкод на шляху реалізації положень угоди з ЄС сьогодні є фактична втрата Києвом контролю над східними регіонами. Газета з Польщі підсумовує прогнози перспектив угоди України з ЄС тим, що лише активність, працьовитість українців здатні подолати труднощі та досягнути переломних успіхів на шляху до європейських реформ у себе вдома. Тобто, подолання українцями перших труднощів реалізації угоди з ЄС несе їм у найближчому майбутньому велику винагороду, констатує видання з Варшави.

Австрійська Der Standard інформує про те, що президент України Петро Порошенко хотів би провести парламентські вибори в державі у жовтні цього року, але його чекає важка праця з відновлення миру та стабільності на сході України. Тут, як зауважує видання з Відня, у ці дні ситуація стає дедалі гіршою для Києва, бо «близький до скинутого президента Віктора Януковича Олег Царьов здобув для свого патрона нову посаду, очоливши новоутворений «союзний орган» «ДНР» і «ЛНР», які Україна визнала терористичними організаціями – Царьов обійняв посаду керівника так званого парламенту «союзу народних республік». Він також закликав, як зауважує газета з Австрії, інші регіони півдня України приєднуватися до нового «союзного утворення» на сході. Чи вдасться Порошенку роззброїти сепаратистів, швидко розчистити шлях для європейських реформ, запитує австрійське видання і відповідає, що це можуть показати вже найближчі дні.

Тим часом, як пише німецька Suddeutsche Zeitung, США і ЄС обговорюють наприкінці тижня, коли минає термін перемир’я на сході України, свої подальші плани посилення тиску на Росію, яка так і не зробила вирішальних кроків для деескалації ситуації на сході України. США вимагають від Москви негайного сприяння у роззброєні сепаратистів в Донецьку і Луганську, Німеччина ж обговорює з Путіним можливості продовження перемир’я у гарячому регіоні України. Президент України Петро Порошенко, як зауважує впливове німецьке видання, дорікає Росії, що вона дуже мало робить для успіху плану мирного врегулювання в Україні і нагадує, що перемир’я завершується у п’ятницю увечері.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG