Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 30 червня. Росія заявляє, що Україна не хоче миру


Російські кремлівські ЗМІ, телеканали ТВЦ, «Росія 24», «Росія 1» заявляли у понеділок, що українська влада спеціально відстрілює російських журналістів у зоні бойових дій в Донецьку та Луганську. Московські засоби інформації тиражують заяву МЗС Росії про те, що «силові структури України явно не бажають деескалації збройного конфлікту», а Україна, мовляв, «блокує перемир’я», хоча західний світ вимагає саме від Москви реальних кроків з деескалації ситуації на сході України. А ЗМІ на Заході наголошують, що «Путін вдається лише до символічних кроків» щодо подій в Україні і нічого не робить для припинення озброєння сепаратистів у зоні конфлікту.

Російський телеканал «Росія 1» заявив у зв’язку із загибеллю у ніч із 29 на 30 червня свого телеоператора Анатолія Кляна в Донецьку, що українська влада, мовляв, «продовжує вбивати журналістів на Південному Сході – її не влаштовує, що неможливо сховати її дії проти власного народу. Там краще розбиратися з повсталими без свідків. Наш обов’язок – повідомляти країні і світові про те, чому стали свідками наші журналісти». Телеканал «Росія 24» звинувачує українську владу в загибелі у зоні конфлікту на Донбасі низки російських журналістів.

Українська влада, у свою чергу, неодноразово попереджала, що однією з гарантій безпеки журналістів на сході України є їхня акредитація, згідно з українським законодавством, чого російські журналісти, котрі прямують у зону конфлікту, як правило не роблять.

У зв’язку з загибеллю телеоператора з Росії Анатоля Кляна РНБО при президентові України заявила у понеділок: «Є закони про інформацію, які регулюють діяльність ЗМІ на території України. У зоні АТО журналісти, які отримали акредитацію в СБУ, працюють буквально пліч о пліч із нашими військовими».

Російське МЗС заявляє, що Україна блокує перемир’я

Російський телеканал ТВЦ, як й інші ЗМІ Росії, розповсюдив заяву МЗС Росії у зв’язку зі загибеллю на Донеччині російського телеоператора, 68-річного Анатоля Кляна: «Загибель російського журналіста знову переконливо показала, що силові структури України явно не бажають деескалації збройного конфлікту на сході країни, блокують і без того нестійке перемир’я».

(Дивіться з 3:27)

В РНБО у Києві у понеділок заявили, що терористи у зоні АТО за останню добу 8 разів порушили перемир’я, внаслідок їхніх обстрілів загинуло 8 мирних мешканців.

О 22:00 30 червня спливає термін припинення вогню в рамках «мирного плану» Порошенка. У Росії заявляють про необхідність продовження «перемир’я». Разом з тим бойовики на Донбасі останніми днями активно стягують сили і техніку на території зони АТО.

Німеччина настійно закликала у понеділок Росію активніше сприяти мирному врегулюванню конфлікту в Україні. В іншому випадку ЄС введе проти Росії нові санкції. Термін ультиматуму, висунутого Росії Євросоюзом, закінчується ввечері 30 червня. У заяві Німеччини мовиться, що відповідальність за порушення перемир’я на сході України лежить на проросійських сепаратистах.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG