Доступність посилання

ТОП новини

Латвія побоюється російських заходів


Латвія в 1000 кілометрах на північ від сепаратистської війни на півдні України. Але і в Латвії, і України сусідом є – Росія. І цей сусід є причиною занепокоєння цієї балтійської країни.

Міністр закордонних справ Латвії Едґарс Рінкевічс каже, що його уряд стурбований військовим переозброєнням Росії в районі Балтії.

Росія відновила свій флот в балтійському форпосту в Калінінграді, російські військові літаки постійно піддавали випробуванню повітряний простір НАТО над трьома балтійськими країнами, а в останні 18 місяців російська армія відновлила стару базу.

«Вертолітна база розташована дуже близько до латвійського кордону, і під час української кризи кількість вертольотів, бойових вертольотів, дислокованих в цій базі, потроїлася», говорить Рінкевічс.

НАТО каже, що на російській базі 100 бойових вертольотів, у тому числі Мі-28Н «Нічний мисливець» і Ка-52 «Алігатор». Під кодовою назвою «Острів», база в 32 кілометрах на схід від кордону Латвії.

Рінкевічс, які служить 12 років у Міністерстві оборони, Латвії, заявив, що НАТО повинно протистояти підвищеній військовій силі Росії. Він хоче, щоб більше військ НАТО шляхом ротації перебували в Балтії для підготовки та навчань.

Єдині солдати НАТО, які дотепер перебували в країні, були американці, але латвійська сторона очікує, що найближчим часом кілька європейських країн надішлють туди свої війська.

У січні наступного року Латвія замінить Італію на посту президентства Європейського Союзу, до якого належить 28 країн. Третина латишів розмовляє російською, і Латвія, як очікується, порушить питання Росії серед країн ЄС.

Міністр закордонних справ сказав, що він підтримує ініціативу ЄС-США, щоб створити телевізійний канал російською мовою з точними і збалансованими новинами. Він каже, в останні місяці латиші були шоковані тим, що вони бачать на російському державному телебаченні.

«Кількість пропаганди, а іноді відкрита брехня, я думаю, дійсно безпрецедентна. Я думаю, вони вже перевищили навіть те, що ви могли бачити ще в 1970-х і 1980-х роках, настільки, що я міг пам’ятати зі свого власного дитинства про «погану Америку», капіталістів, імперіалістів і так далі», говорить Рінкевічс.

Міністр каже, що російськомовні латвійці залишаються лояльними до латвійської держави.

Але він каже, щро вплив телебачення є іншим у рсійськомовних районах України. Щоб досягти мир в Україні, він говорить, Кремль мусить змінити те, як повідомляє російське державне телебачення.

«Розгляньмо цю масивну пропаганду, що надходить з Москви, яка заохочує те. Що ви бачите на російському телебаченні, є новини, які насправді є відкрим і прямим заохоченням сепаратистів продовжити дестабілізацію України».

Щоб припинити бойові дії в Україні, за його словами, дуже важливо, щоб Росія закрила свій кордон з Україною і всю увагу зосередила на мирних переговорах.

«Дійсно, перший ключ, і головний ключ для розв’язки є те, чи Російська Федерація дійсно сяде за стіл переговорів, дійсно зробить деякі кроки, щоб відохотити сепаратистів, щоб спонукати їх сісти і розмовляти і знайти політичне рішення», каже Рінкевічс.

Міністр закордонних справ Латвії каже, що географія диктує те, що маленькі прибалтійські держави приречені мати справи з великим східним сусідом. У віці 40 років, цей латвійський політик розуміє, що це може бути проблемою на все життя.

«Не обманюймо себе: Росія не збирається змінювати протягом тривалого часу. Але ми не можемо дозволити їм змінити нас», каже Рінкевічс.

В даний час країни Балтії сподіваються, що натовська політика стримування буде достатньою, щоб стримати російського ведмедя.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG