Доступність посилання

ТОП новини

ДЕЗА ДНЯ, 4 липня. ЗМІ Росії: вся Європа засудила дії України на Донбасі


Усі державні ЗМІ Росії твердять у п’ятницю, що Україна веде війну з мирним населенням Донбасу, коли нібито українська армія методично обстрілює житлові квартали міст регіону. Росія також заявляє, що Держдума готова зібратися упродовж 24 годин із канікул на надзвичайне засідання з приводу України. У Москві також оголосили, що нібито «вся Європа засудила Київ за антитерористичну операцію на сході України». Хоча телефонна розмова Анґели Меркель з Бараком Обамою засвідчила, що Німеччина та США вважають головним винуватцем триваючого конфлікту на Донбасі саме Росію і готові до третього етапу санкцій.

Російські телеканали ТВЦ і «Росія-24» в один голос заявляють, що на сході України склалася ситуації «гуманітарної катастрофи» та звинувачують Київ «у війні проти мирного населення»: «Бойові дії на південному сході України переросли у повномасштабну війну з мирним населенням. Поки президент Порошенко обіцяє відновити режим припинення вогню, військові йдуть у наступ. У станиці Луганська і в селі Стара Кондрашівка сьогодні будуть ховати жертв авіа-бомбардування».

Хоча Міністерство оборони України документально встановило, що цим днями станицю Луганську обстріляли сепаратисти з російської артилерійської установки «Град».

Сепаратисти також здійснили масу обстрілів із важкої зброї житлових кварталів у Краматорську, Слов’янську, Луганську й інших містах та селах Донбасу, а ЗМІ Росії видають це за атаки «українських карателів».

Телеканал Росії ТВЦ заявив, що США нібито змушені змінити свою позицію щодо дій України на сході

Московський телеканал ТВЦ заявив у п’ятницю, що нібито вся Європа засудила Україну за продовження АТО на Донбасі: «США вважають необхідним якнайшвидше досягнути перемир’я в Україні. Про це Барак Обама заявив у телефонній розмові з Анґелою Меркель . Виглядає, що єдина країна, яка до останнього часу підтримувала будь-яке рішення київської влади і називала каральну операцію на сході стриманою боротьбою за національну безпеку, нарешті змінює точку зору щодо України. Вся Європа засудила політику Києва, як лише було ухвалене рішення щодо продовження антитерористичної операції . Тим не менше, Вашингтон чомусь знову звинувачує Москву у внутрішньо-українському конфлікті».

(Дивіться з 5-ої хвилини)

Хоча у п’ятницю стало відомо про нову телефонну розмову пізно у четвер між канцлером Німеччини Анґелою Меркель та президентом США Бараком Обамою, коли два лідери обговорили подальше посилення тиску на економіку Росії для деескалації кризи в Україні. Учасники переговорів констатували, що українська влада відчуває сильний опір проросійських сепаратистів під час відновленої після 10-денного перемир’я антитерористичної операції, бо «бойовики постійно отримують зброю та підсилюються людьми з боку Росії». Терпіння Заходу добігає кінця, резюмують спостерігачі у п’ятницю наслідки цих переговорів Обами з Меркель і прогнозують, що на Росію можуть чекати нові жорсткі санкції вже у найближчі дні.

Державна дума Росії, яка у п’ятницю розійшлася на літні канікули, оголосила про свою готовність зібратися на екстрене засідання з приводу ситуації в Україні упродовж 24 годин. В ЗМІ з’явилися повідомлення про можливе введення у найближчі два дні російського «миротворчого військового контингенту» на український Донбас.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG