Доступність посилання

ТОП новини

Активи «Нафтогазу» у Криму входять до позову проти Росії – НАК


Активи «Нафтогазу» у Криму входять до підготовлюваного загального позову України проти Росії щодо анексії півострова. Про це повідомив голова правління НАКу Андрій Коболєв.

«Це питання не знято, позов готується. «Нафтогаз» є частиною цього процесу, і цей процес зараз буде запущено. Там є деякі перешкоди та деякі попередні дії, які необхідно виконати, щоб ці позови і претензії були обґрунтованими та вагомими», – зазначає Коболєв.

За словами керівника «Нафтогазу», наразі пов’язати активи НАКу у Криму з позовом проти «Газпрому» неможливо через позиції російської компанії, яка стверджує, що вона не причетна до ситуації з анексією півострова.

«Переговори відбувалися не між Україною та Росією, а між «Нафтогазом» та «Газпромом». Офіційна позиція «Газпрому»: вони не причетні до ситуації у Криму. Необхідно мати факти, що «Газпром» де-факто хоча б контролює певні активи в Криму. Таких фактів на сьогодні ми не маємо», – говорить Андрій Коболєв.

У квітні «Нафтогаз» звернувся до «Газпрому» з пропозицією компенсувати і закачати два мільярди кубометрів природного газу в українські сховища як компенсацію за газ, який перебуває на балансі «Чорноморнафтогазу». Відповіді не було.

Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан заявляв, що Україна має намір подати позов до міжнародних судів у зв’язку із захопленням «Чорноморнафтогазу», контроль над яким встановила самопроголошена «влада» Криму.

XS
SM
MD
LG