Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська: заборона в’їзду Чубарова – «етнічна дискримінація»


Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська
Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська

Заборона Росією в’їзду на територію Криму голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову порушує норми ООН. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська під час зустрічі з Рефатом Чубаровим.

«Такі дії російської сторони грубо порушують не лише норми законодавства Російської Федерації, але й низку фундаментальних прав і свобод корінного народу, закріплених в Декларації Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів. Рефат Чубаров був обраний депутатом Верховної Ради АРК та після «переформатування» парламенту Криму внаслідок окупації Криму Російською Федерацією вважається депутатом Державної Ради Республіки Крим. Згідно з законодавством Росії депутатам не може бути заборонено в’їзд на територію, інтереси виборців якої вони представляють», – цитує слова Лутковської прес-служба омбудсмена.

Такі дії Росії Лутковська назвала «проявом етнічної дискримінації».

«Очевидно, що репресивні дії окупаційної влади Автономної Республіки Крим є черговим проявом етнічної дискримінації, зокрема, у зв’язку із незалежною проукраїнською політикою кримських татар. Це ще один факт грубих порушень прав людини з боку Російської Федерації стосовно громадян України на окупованій території Криму», – зазначає омбудсмен.

МЗС України заявило, що заборона на в'їзд Рефата Чубарова до Криму є «вироком кремлівській окупації».

У суботу російська окупаційна влада тимчасово окупованого українського Криму не пропустила на територію півострова голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який повертався з виїзного засідання в Генічеську Херсонської області. Йому заявили, що заборонили на 5 років в’їзд до Росії, частиною якої Москва наразі вважає Крим.

Попереднього голову Меджлісу, нині неформального лідера кримських татар Мустафу Джемілева так само не впустили до Криму на початку травня.

Росія, окупувавши навесні український Крим, у березні заявила про анексію цієї частини української території, пославшись на «результати референдуму», незаконно проведеного сепаратистами на півострові за військової підтримки Росії. Після «референдуму» сепаратисти стверджували, ніби у Криму за вступ до Росії проголосували майже 97 відсотків його учасників за явки в понад 83 відсотки, схожі цифри оголосили й щодо Севастополя. Генеральна асамблея ООН підтвердила недійсність цього «референдуму» й підтвердила визнання територіальної цілісності України. В Раді при президентові Росії з прав людини навели дані з Криму, що на підставі проведених опитувань автори її огляду підтвердили: на так званому «референдумі» у Криму за приєднання до Росії проголосували лише 50–60 відсотків його учасників за явки у 30–50 відсотків. При цьому, як наголошується в документі, мешканці Криму голосували не стільки за приєднання до Росії, скільки за припинення, за їхніми словами, корупційного свавілля попереднього режиму колишнього президента Віктора Януковича. Україна визнала Кримський півострів (Автономну республіку Крим і Севастополь) тимчасово окупованою територією і запровадила там у зв’язку з цим особливий режим.

XS
SM
MD
LG