Доступність посилання

ТОП новини

Ахметов: переговори є виходом із кризи на Донбасі


Бізнесмен Рінат Ахметов вважає, що шлях до виходу з кризи на Донбасі лежить через переговори. Про це власник холдингу СКМ заявив в ефірі програми «События недели» на телеканалі «Україна».

«Іншої дороги немає. І згадаєте мої слова – все одно все закінчиться переговорами, і все закінчиться миром. Я не хочу, щоб труни з Донбасу поверталися до Західної України, я не хочу щоб труни поверталися в центральну Україну, в інші регіони нашої країни. Я не хочу, щоб люди гинули на Донбасі. Тому я завжди закликав, закликаю і буду всіх закликати до миру», – наголосив Ахметов.

Відео поширене Систем Кэпитал Менеджмент (СКМ)

Водночас він не уточнив, хто має бути сторонами переговорів.

Бізнесмен закликав не бомбити Донецьк і Донбас, «не руйнувати інфраструктуру».

«Особисто я за щасливий Донбас бачу тільки в єдиній Україні», – вказав Ахметов і додав, що «щасливий Донбас – це коли поважають нашу пам’ять, наше право говорити російською мовою, шанують наші свята, поважають наші традиції і поважають наші амбіції».

Майже місяць від початку в середині квітня антитерористичної операції на сході України Ахметов не робив публічних заяв. У травні він у телевізійному ефірі закликав працівників своїх підприємств вийти на попереджувальний страйк проти сепаратизму.

Згодом Ахметов залишив Донецьк. 19 червня перед початком зустрічі президента України Петра Порошенка з представниками Донецької і Луганської областей бізнесмен заявив, що «в Києві говорять, що ніколи не сядуть за стіл переговорів із терористами».

«Так що ж тоді виходить, війна має тривати вічно?» – запитував Ахметов.

Українські військові, що беруть участь в антитерористичній операції, протягом останніх днів звільнили від проросійських бойовиків Слов’янськ, Краматорськ та кілька інших населених пунктів на сході країни.
Проросійські бойовики далі контролюють Донецьк, Луганськ і кілька менших міст. Українські силовики продовжують антитерористичну операцію.

Дивитись коментарі (35)

XS
SM
MD
LG