Доступність посилання

ТОП новини

Бойовики прикриваються жінками (огляд преси)


«Щоб українська армія не обстрілювала територію цегельного заводу, де знаходився склад зброї і військової техніки, бойовики утримували там жінок і дітей. Йдучи з міста, вони замінували всіх заручників», – розповідає в газеті «Факти» очевидець подій. Зайнявши Слов'янськ, українські бійці насамперед звільнили півтори сотні полонених. Люди були замкнені в підвалах будівель, напханих вибухівкою. Подробиці звільнення Слов'янська розповіли бійці сил АТО.

Після звільнення Слов'янська, Краматорська та інших міст в руки українських силовиків потрапила величезна кількість кинутої сепаратистами зброї, яка була доставлена з Росії і Криму, а тепер буде передана українським військам, які беруть участь у АТО. Втім, як зауважує газета «Сегодня», є небезпека, що терористи отримають ще більше іншої зброї взамін кинутої. Адже, за твердженням експертів видання, простежується координація між бойовиками і владою Росії.

Кримські сепаратисти реалізують чіткий план негласного витіснення з Криму всіх, хто не згодний з імперською політикою примусу, стверджує газета «День». Видання пише, що проблему із забороною в’їзду Рефату Чубарову в Крим треба розглядати ширше. Вона стосується не тільки рідного для голови Меджлісу кримськотатарського народу півострова, а й в цілому східного регіону країни. Для України речі, пов’язані з російською агресією і діяльністю на анексованих територіях окупантів носять невід’ємний характер від Криму до Луганська. І якщо заяви багатьох кремлівських чиновників щодо України давно носять войовничий характер, то висловлювання окремих західних політиків обурюють, наголошує видання. Другий випадок заборони в’їзду в Крим одному з лідерів кримськотатарського народу Рефату Чубарову, після Мустафи Джемілєва, вже носить ознаки етнічних чисток. Чомусь про це в Євросоюзі не поспішають бити на сполох, тим більше, ухвалювати відповідні рішення. Натомість глави зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції навздогін один одному чи не кожен день закликають Київ припинити вогонь і розпочати мирні переговори. Це в той час, коли проти України фактично ведеться війна, нагадує видання. Як заявив нещодавно в редакції «Дня» екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко: «Ціни перемагають цінності».

Головний біль Києва останніх місяців – люмпенізований Майдан – ніяк не «минає». М’які умовляння влади розійтися по домівках не діють на тамтешніх мешканців. Крок за кроком, чи то пак метр за метром, центр міста звільняють від приблуд, які, здебільшого, не мають жодного стосунку до Революції Гідності. Більше про нинішню ситуацію на столичному Майдані розповідає газета «Україна молода» у статті «П’яний сектор».

Коментує ситуацію на Майдані і газета «День». У статті «Інший Майдан» експерт видання зауважує, що «тепер це місце, де не може гарантуватися безпека, навіть колишнім революціонерам».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG